סגור

"מחיר למשתכן" הדור הבא: שפיר תבנה 243 דירות בבאר יעקב בהנחה לזכאים

בנוסף תקים עוד מספר זהה של דירות שימכרו בשוק החופשי. שפיר מגורים זכתה במכרז של רמ"י להקמת הדירות ותשלם לה 384 מיליון שקל כולל היטלי הפיתוח

שפיר מגורים תבנה 486 יחידות דיור בבאר יעקב, כך עולה מדיווח של קבוצת שפיר הנדסה ותעשייה הבוקר. שפיר מגורים זכתה במכרז פומבי שערכה רשות מקרקעי ישראל לרכישת זכויות חכירה, תכנון, פיתוח ובניית יחידות הדיור. מדובר בפרויקט לבנייה רוויה עם חזית מסחרית במתחם אחד בשטח של 23 דונם, בתוכנית "תלמים מזרח" בעיר.
מחצית הדירות, 243 יח"ד, ישווקו במתכונת של "מחיר מופחת", תוכנית שיזם שר הבינוי והשיכון הקודם בדצמבר האחרון ושמעניקה הנחות לזכאים על מחיר הדירה. היתרה של הדירות תימכר בשוק החופשי. בהתאם לתנאי המכרז, שטח ממוצע של יחידת דיור בפרויקט עומד על כ-110 מ"ר. כחלק מהזכייה במכרז התחייבה 'שפיר מגורים' לשלם לרמ"י סך של כ-352 מיליון שקל בתוספת מע"מ, לצד תשלום נוסף של כ- 32 מיליון שקל בגין היטלי פיתוח. בנוסף תשלם שפיר מגורים תשלומים נוספים בהיקף מצומצם לרשות המקומית.
1 צפייה בגלריה
באר יעקב פרויקט בנייה דירות עגורן
באר יעקב פרויקט בנייה דירות עגורן
באר יעקב, פרויקט בנייה (ארכיון)
(אבי מועלם)
ביצוע הפרויקט אמור להימשך כ-25 חודשים ממועד קבלת החזקה בשטח מרמ"י. נכון למועד זה טרם התקבלו ההיתרים הדרושים לבניית הפרויקט וטרם נמסר השטח לשפיר מגורים, לכן אין ביכולתה של החברה להעריך בעת הזו את מועד סיום הפרויקט בשלמותו.
טלי כהן, סמנכ"ל שיווק שפיר מגורים מציינת כי "באר יעקב נמצאת במיקום מרכזי תחבורתי ועסקי עם גישה ישירה לכבישים ראשיים כגון 431 ו-6, קרבה לתחנת רכבת ומרכזי תעסוקה משמעותיים. שפיר תמשיך בפרויקט זה את ההצלחה הגדולה של שכונת בצוותא בחריש, במסגרתה שפיר בנתה ושיווקה כ-1,500 יח"ד בחריש בלוח זמנים מקוצר."
שווי השוק של שפיר הנדסה עומד על 8.63 מיליארד שקל הבוקר. מניית החברה שומרת על יציבות מתחילת השנה ועלתה ב-8.6% ב-12 החודשים האחרונים.