סגור

7 מ"ר - הדירה הקטנה ביותר בלונדון מוצעת למכירה

הדירה מוצעת למכירה פומבית במחיר התחלתי של 50 אלף פאונד. לפי מנהל המכירה, "הדירה מתאימה לדייר שאינו מבלה זמן רב בבית, או מי שנמאס לו משותפים ומחפש דיור זול"

הדירה הקטנה ביותר בלונדון, בגודל של 7 מ"ר בלבד, מוצעת למכירה פומבית עבור סכום התחלתי של 50 אלף פאונד.
הדירה, ששוכנת במזרח לונדון, כוללת מקום למיטה, שירותים, מקלחת, כיור, מיקרוגל ומעט מקום לאחסון. מה אין בה? אין מקום לבשל, אין מקום לקישוטים ואין מקום לארח אדם נוסף.
3 צפייה בגלריה
מיקרו דירה לונדון
מיקרו דירה לונדון
החדר מכיל הכל פרט לשירותים ומקלחת הנמצאים בחדרון נפרד
(צילום: MyAuction)
הדירה נמכרה בפעם האחרונה במאי 2017 עבור 103,500 פאונד, כך שההערכה היא שגם הפעם המחיר יהיה גבוה מ-50 אלף הפאונד ההתחלתיים שקבעו מארגני המכירה הפומבית. הבעלים גבו שכירות של 800 פאונד בחודש. הדייר הנוכחי גר רוב הזמן בדירה אחרת, כאשר הוא ישן בדירה הקטנטנה לילה אחד או שניים בשבוע בשל קרבתה למקום עבודתו.
הדירה עברה לאחרונה שיפוץ ונוסף לה חלון גדול. כדי למקסם את המרחב קיים מתחת למיטה שטח אחסון. המרחק בין המיטה לקיר מספיק כדי למתוח את הידיים, וקיים גם שולחן מתקפל לאכילה או לעבודה מהבית. השירותים והמקלחת נמצאים בחדרון נפרד.
3 צפייה בגלריה
מיקרו דירה לונדון
מיקרו דירה לונדון
מקום אחסון מתחת למיטה
(צילום: MyAuction)
סטיוארט קולר-בראון, המנהל של מיי אוקשן (My Auction), שמנהלת את המכירה, מעריך כי היא תימכר כדירה להשקעה. הבנקים בלונדון לא מלווים כסף לרכישת נכסים בשטח הקטן מ-30 מ"ר. לדברי מנהל המכירה, הדיירים המתאימים לדירה מסוג זה הם כאלה שאינם מבלים זמן רב בבית, שנמאס להם משותפים אך לא יכולים להרשות לעצמם לגור לבד, או כאלה שגרים במקום אחר, אך זקוקים לדירה לישון בה סמוך לעבודה, כמו רופאות ואחים שעובדים בבית החולים הומרטון הסמוך.
הדירה מייצגת את תופעת דירות המיקרו, שנובעת ממחירי השכירות והדיור הגבוהים. לפי מחקר שערך פיליפ הובארד מקינגס קולג' לונדון, אחת מכל 15 דירות בלונדון קטנה יותר מהסטנדרט המינימלי של 37 מ"ר לדירת שני חדרים. אולם הוא ממליץ לחפש דירות גדולות יותר, מכיוון שחלונות מעטים וחוסר היכולת לחלק בין אזורי המגורים, העבודה והפנאי פוגעים באיכות השינה ובבריאות הנפשית.
3 צפייה בגלריה
מיקרו דירה לונדון
מיקרו דירה לונדון
הדירה הקטנה ביותר בלונדון
(צילום: MyAuction)
בנוסף לכך הנכסים הקטנים יותר דווקא יקרים בחישוב של עלות למ"ר. "המגורים הללו בקושי מתאימים להיות חדר במלון, ואינם מספקים חלל מגורים מספיק", הוסיפה ג'וליה ראג מהמרכז למדיניות דיור באוניברסיטת ניו יורק. "הנכס לא כולל נוחות ופינוקים, ומחייב תלות בפריטים חד-פעמיים. השכונה אולי מלאה בברים ובבתי קפה, אבל הסתמכות עליהם הופכת את המחיה ליקרה".