סגור

פרסום ראשון
הממשלה תעביר 15 מיליון שקל לרשויות מוחלשות לתיקון נזקי ההתפרעויות

על פי הקריטריונים, רשויות חלשות כלכלית כמו ירושלים ולוד יקבלו עדיפות על פני רשויות איתנות כמו חיפה או תל אביב-יפו, שיידרשו להעמיד תקציב לשיקום התשתיות ממקורות אחרים


שר הפנים אריה דרעי הודיע היום (א') לרשויות מקומיות מוחלשות שבהן אירעו התפרעויות קשות בשבוע שעבר כי הממשלה העמידה להן תקציב מיידי של 15 מיליון שקל לצורך תיקון נזקים.
הרשויות רשאיות להגיש בקשות לקבל תקציב לשיקום תשתיות שנפגעו בתחומן, והתקציב יינתן לאלה שיעמדו בקריטריונים שהוגדרו.
על פי הקריטריונים רשויות שאינן איתנות כלכלית כגון ירושלים ולוד יקבלו עדיפות על פני רשויות איתנות כמו חיפה או תל אביב-פו, שיידרשו להעמיד תקציב לשיקום התשתיות ממקורות אחרים.
2 צפייה בגלריה
מסעדה שנשרפה ב עכו
מסעדה שנשרפה ב עכו
מסעדה שנשרפה בעכו
(אלעד גרשגורן)
הקריטריונים שייבחנו הם מצבה התקציבי של הרשות הכולל את הדירוג הסוציו-אקונומי, סטטוס הרשות (איתנה או לא), אחוזי הגבייה ברשות, והיקף מענקי האיזון שמקבלת הרשות מהממשלה.
בנוסף ייבחנו היקפי השיקום הנדרשים והיקף האירועים החריגים שהיו ברשות המקומית, והיעדר תקצוב של גורם אחר. תיבחן גם מטרת התקצוב כאשר תינתן עדיפות לשיקום מוסדות ציבור ומערכות אבטחה ופיקוח.
2 צפייה בגלריה
נזקי המהומות ב לוד מאי 2021
נזקי המהומות ב לוד מאי 2021
נזקי המהומות בלוד
(דנה קופל)
הסיוע התקציבי יינתן לרשויות המקומיות על ידי משרדי האוצר והפנים, ויהווה שיפוי לרשויות על נזקים שנגרמו עקב ההתפרעויות האלימות ואשר אינם מכוסים על ידי קרן הפיצויים של רשות המסים.
הסיוע יינתן במסגרת הוצאות פיתוח חריגות שהרשויות המקומיות נדרשות להן כתוצאה מהשחתת מבנים ותשתיות. העברת התקציב מאושרת לנושאים הבאים: שיקום המרחב הציבורי, שיקום מוסדות ציבור בבעלות הרשות המקומית, שיקום תשתיות ושיקום ציוד ומערכות אבטחה ופיקוח.
דרעי: "אנחנו מחויבים לעזור לרשויות המקומיות בשיקום ההריסות והנזקים שנגרמו למרחב הציבורי-מוניציפלי כתוצאה ממעשי אלימות וונדליזם, ולעשות זאת לרווחת כלל התושבים".