$
הכסף

דיסקונט ושופרסל מקימות מיזם פיננסי שיתחרה בבנקאות המסורתית

בנק דיסקונט ושופרסל יקימו חברה משותפת על בסיס אפליקציית התשלומים פייבוקס, אשר תציע שירותי בנקאות מתקדמים ותאפשר לחברות פינטק גישה לשיווק מוצריהן ללקוחות האפליקציה. אורי לוין, מנכ"ל דיסקונט: "המיזם יתחרה בכל הבנקים - כולל בדיסקונט"

עירית אבישר ונורית קדוש 09:0020.01.21

שיתוף פעולה מפתיע בענף הפיננסים: בנק דיסקונט ושופרסל חוברות להקמת מיזם פיננסי חוץ בנקאי שיתחרה בבנקאות המסורתית, ויאפשר לחברות פינטק להציע את מוצריהן. שני הגופים דיווחו הבוקר לבורסה על העסקה.

 

המיזם יוקם בסיס על תשתית אפליקציית התשלומים פייבוקס, שתופרד לחברה חיצונית ועצמאית בה יחזיק דיסקונט ב-50.1% ושופרסל ב-49.9%.

 

 

 

המיזם החדש יציע ארנק דיגיטלי מתקדם שיתחרה חזיתית בביט של בנק הפועלים, אבל בשורה משמעותית יותר היא הכוונה לאפשר לחברות פינטק להציע ללקוחות מוצרים פיננסים מגוונים ושירותי בנקאות מתקדמים, בהם הלוואות, מוצרי חיסכון וכלים לתכנון פיננסי.

 

מימין: יקי ודמני יו"ר שופרסל, איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל, אורי לוין מנכל דיסקונט, שאול קוברינסקי, יו"ר דיסקונט מימין: יקי ודמני יו"ר שופרסל, איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל, אורי לוין מנכל דיסקונט, שאול קוברינסקי, יו"ר דיסקונט צילום: סיון פרג'

 

למעשה, בדיסקונט ובשופרסל מתכוונים לייצר פלטפורמה פתוחה שתאפשר מכירת שירותים בנקאיים שאינם של דיסקונט אשר יתחרו במוצרי הבנקאות המסורתיים, גם של דיסקונט. פעילות המיזם תתבסס בין היתר על שימוש בתשתית הבנקאות הפתוחה שתאפשר לחברות טכנולוגיה גישה למיליוני לקוחות.

 

המהלך המפתיע של שני הגופים נרקם בחודשים האחרונים ונחתם סופית אתמול בערב. המו"מ בין הגופים החל על רקע השינויים הדרמטיים שעובר עולם הבנקאות והתשלומים והפריחה של חברות פינטק על חשבון הבנקאות המסורתית.

 

במסגרת העסקה, החברה תאפשר ללקוחות מועדון שופרסל וללקוחות של פייבוקס לשדך את כרטיסי האשראי של מועדון שופרסל לאפליקציית פייבוקס, להנפיק כרטיסי אשראי וירטואליים חוץ בנקאיים, ליהנות מזיכויים כספיים (cash-back) שייצברו בארנק בעת רכישה ברשתות שופרסל ו-Be ולרכוש ולממש תווים דיגיטליים של המותג "תו הזהב".

 

ארנק דיגיטלי ארנק דיגיטלי צילום: שאטרסטוק

 

אורי לוין, מנכ"ל קבוצת דיסקונט אמר: "אנו משיקים היום מהלך תחרותי ופורץ דרך בבנקאות הישראלית - בנקאות-ללא-בנק, הממוקדת בצרכי הלקוח. המיזם יציע שירותים פיננסיים מתקדמים ממגוון ספקים, יתחרה בכל הבנקים - כולל בבנק דיסקונט - וישיא ערך משמעותי לצרכן הישראלי".

 

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל אמר: "שתי החברות באות עם ניסיון אדיר בתחומן וביחד נדע להציע לציבור הצרכנים בישראל את המוצר החדשני, האיכותי והנוח ביותר, אשר ירכז את הפעילות הפיננסית השוטפת של הצרכן הישראלי".

x