$
הכסף

בלעדי לכלכליסט

איילון תשקיע 10 מיליון שקל בסטארט-אפים בתחום הביטוח

המהפכה הטכנולוגית בתחום הביטוח מאלצת גם את חברות הביטוח הקטנות להשקיע בתחום. אל איילון שמקימה אקסלרטור יצטרפו מספר שותפים בהם ברוקר הביטוח האמריקאי ברוקרטק

עירית אבישר 12:4314.12.20

הפריחה בתחום האינשורטק (סטארט-אפים מעולם הביטוח) מאלצת את חברות הביטוח המסורתיות להתאים עצמן למהפיכה הטכנולוגית, ונראה שההשקעה הזו מחלחלת גם אל חברות הביטוח הקטנות יותר. ל"כלכליסט" נודע כי חברת הביטוח איילון מקימה אקסלרטור (מאיץ) לסטארט-אפים בתחום הביטוח. במסגרת זו היא צפויה להשקיע סכום של 10 מיליון שקל, סכום לא מבוטל לחברה בסדר הגודל שלה. התכנית הוגשה לאישור רשות שוק ההון.

 

 

 

האקסלרטור יקיים בשלב הראשון שני מחזורים בשנה, כאשר בכל מחזור ייבחרו 4-5 סטארט-אפים, ובכל אחד מהם יושקע בשלב הראשון סכום של 150-500 אלף שקל.

 

אריק יוגב מנכ"ל איילון אריק יוגב מנכ"ל איילון

 

אל איילון יחברו מספר שותפים באקסלרטור בהם ברוקר הביטוח האמריקאית ברוקר טק, שמפעילה אקסלרטור מקביל בשוק האמריקאי. ברוקר טק מאגדת 13 ברוקרים בתחום הביטוח בארה"ב, והיקף הכנסותיו עמד אשתקד על מיליארד דולר.

 

מנכ"ל איילון, אריק יוגב מסר כי: "הקמת האקסלרטור החדש עם גורמים בינלאומיים וחברת אינשורטק ישראל מהווה נדבך נוסף במימוש האסטרטגיה של איילון לפתח ולשמר פתרונות טכנולוגיים ומוצרים אשר יסייעו לקדם את תחומי הדיגיטל והסייבר ויאפשרו צמיחה עסקית מואצת".

 

תחום האינשורטק צובר תאוצה בעולם. חברות כמו למונייד והיפו נהנות מההייפ בחו"ל, וגם בישראל הוקמו חברת ביטוח דיגיטליות חדשות. השינויים הטכנולוגיים משפיעים גם על חוויית הלקוח, אך לא פחות חשוב יכולים להביא לתהליכי חיתום איכותיים, ויעילים יותר, מה שיאפשר הוזלת מחירים ללקוח. השינויים הללו מאלצים את הגופים המסורתיים להתאים עצמם לעולם החדש, ולאמץ גם כן טכנולוגיות מתקדמות.

 

x