$
בורסת ת"א

איילון ביטוח: ליקויים בסילוק תביעות ברכבי טוטאל לוס

חברת הביטוח פרסמה ממצאי בדיקה פנימית הקשורה בהערכות שמאי לרכבים בטוטאל לוס; המנכ"ל אריק יוגב ישקול המשך העסקת שני עובדים

נעמי צורף 11:2914.11.20
חברת הביטוח איילון מצאה ליקויים בתהליכי ביקורת פנימיים בנושא סילוק תביעות בתחום הרכב, כך עולה מדיווח של חברת הביטוח לבורסה שלשום (ה').

 

 

 

החברה בניהולו של אריק יוגב הודיעה כי במסגרת הליך ביקורת שביצעה נמצאו ליקויים בהליך סילוק תביעות הקשורות ברכבים הרוסים במצב טוטאל-לוס, בעיקר בשלב ההערכות השמאות שלהם ומכירת החלקים הנותרים למגרשי גרוטאות.

 

המנכ"ל אריק יוגב המנכ"ל אריק יוגב

 

על פי הדיווח, הליקויים נבדקים ונחקרים מאז סוף 2018 והליך הבדיקה כלל דו"ח ביקורת פנימי של החברה. בנוסף החליטה החברה לשכור שני חוקרים חיצוניים ובלתי תלויים שבחנו בין השאר האם מדובר בפעילות פלילית של מעילה או הונאה.

 

מה דעתך על מניית איילון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מהדיווח עולה עוד כי לא נמצאו ממצאים לפעילות פלילית וכן לאיילון לא נגרם נזק כספי-כלכלי משמעותי כתוצאה מאותם ליקויים. כמו כן, עולה כי לא הייתה כל פגיעה בלקוחות איילון ומקבלי השירות ממנה. אולם, נמצא כי הליקויים נגרמו מחולשה בביקורות תפעוליות מסוימות ואי קיום מלא של הוראות הנהלת איילון.

 

בשל כך, ניתנה המלצה לבדוק את המשך העסקתם של שני עובדים בחברה, ודירקטוריון החברה הטיל על המנכ"ל יוגב לקבל החלטה בנוגע להמשך העסקתם עד חודש דצמבר הקרוב.

 

עוד נכתב בדיווח כי "איילון יישמה את ההמלצות הנדרשות לביצוע מיידי באגף ביטוח כללי פרט, וממשיכה ליישם את כל ההמלצות לרבות בנוגע לשינוי תהליכי העבודה וחיזוק נוסף של בקרות הן בתוך איילון והן מול ספקים חיצוניים הפועלים מולה בתחום האובדנים, וכן באשר לבעלי תפקיד באגף".

x