$
הכסף

ישראכרט קיבלה רישיון של סוכנות ביטוח מרשות שוק ההון

זאת, קרוב לשלושה חודשים אחרי שחברת כרטיסי האשראי מקס קיבלה רישיון דומה. ישראכרט תפעל במודל של סוכן אובייקטיבי - תמכור מוצרים של ארבע חברות ביטוח לפחות ותקבל עמלה זהה מכולן. ברשות שוק ההון מעריכים כי כניסתה של ישראכרט תגביר את התחרות בענף התיווך בביטוח

עירית אבישר 18:5231.08.20

קרוב לשלושה חודשים אחרי שחברת כרטיסי האשראי מקס קיבלה רישיון לפעול כסוכנות ביטוח, גם ישראכרט מקבלת רישיון שכזה: רשות שוק ההון העניקה היום (ב') את הרישיון לחברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל. בדומה לתנאי הרישיון של מקס, גם ישראכרט תצטרך לעבוד במודל אובייקטיבי, כלומר יהיה עליה למכור מוצרי ביטוח של ארבע חברות לפחות, ולקבל עמלה זהה מכולן. ישראכרט, בניהולו של רון וקסלר, קיבלה רישיון לפעול בתחום הביטוח האלמנטרי וביטוח נסיעות לחו"ל.

 

רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרט צילום: עמית שעל

 

ברשות שוק ההון מעריכים כי כניסתה של ישראכרט תגביר את התחרות בענף התיווך בביטוח בו כ-85% מסוכני וסוכנויות הביטוח עובדים עם עד שתי חברות ביטוח בלבד מתוך כ-15 חברות פעילות, וכן 50 הסוכנויות הגדולות גורפות מעל 50% מסך העמלות שמקבלות כ-1,200 הסוכנויות הפעילות. בנוסף, מקווים ברשות כי ישראכרט תעודד שימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים בתחום הביטוח, כגון שימוש באפליקציות תשלומים ובארנק דיגיטלי.

 

הממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת מסר: "הצעד הנוכחי הינו המשך ישיר לרצונה של הרשות לקדם את מודל הסוכן האובייקטיבי שמטרתו, בין היתר, לבטל את ההטייה ליצרנים המשלמים עמלות גבוהות יותר לסוכן, ולאפשר בחירה רבה וטובה יותר לציבור המבוטחים. אני רוצה להודות לשר האוצר ולסגן שר האוצר שתומכים בנו בקידום התחרות בתחום לטובת אזרחי ישראל".

 

בעוד מקס פועלת במודל ולפיו בשנתיים הראשונות היא עובדת רק עם חברת הביטוח AIG, ורק לאחר מכן עוברת לעבוד במודל מול כמה חברות ביטוח, בישראכרט מתכננים כבר מתחילת הדרך לעבוד במודל המשווק מוצרים של כמה חברות ביטוח. מי שינהל את פעילות הביטוח של ישראכרט הוא גלעד שמחוני.

 

מי שלא מרוצה מכניסת השחקנים החדשים לתחום שיווק הביטוח הם סוכני הביטוח, שניסו לפעול למניעת המהלך באמצעות חקיקה. לשכת סוכני הביטוח אף הגישה עתירה לבית המשפט, במטרה לאסור על חברות כרטיסי האשראי לפעול בתחום.
x