$
הכסף

חברות כרטיסי האשראי משיקות שירותי תשלומים דרך הנייד

זו הפעם הראשונה בישראל בה מושקת אפשרות לתשלום בעסקים בנייד על ידי חברת כרטיסי אשראי. לקוחות ישראכרט יוכלו לצרף את כרטיסי ישראכרט שלהם לשירות ANYPAY באפליקציית "ישראכרט". גם מקס הודיעה כי תשיק בשבועות הקרובים שירות תשלום בנייד וכאל תשיק בחודשים הקרובים שירות דומה לבעלי כרטיסי ויזה ומאסטרכטרד

נעמי צורף 09:4813.07.20
חברת האשראי ישראכרט הודיעה הבוקר כי היא משיקה לראשונה את שירות ANYPAY – שירות תשלומים באמצעות הנייד. בשלב הראשון השירות יהיה זמין ללקוחות החברה בעלי מכשיר סלולרי המבוסס על מערכת הפעלה אנדרואיד, המחזיקים בכרטיס מאסטרקארד של ישראכרט ובהמשך יהפוך זמין לכלל לקוחות החברה.

 

 

 

זוהי הפעם הראשונה בישראל בה מושקת אפשרות לתשלום בעסקים בנייד על ידי חברת כרטיסי אשראי. לקוחות ישראכרט לא יצטרכו להוריד אפליקציה חדשה נוספת אלא יוכלו לצרף את כרטיסי ישראכרט שלהם לשירות ANYPAY באפליקציית "ישראכרט".

 

רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט צילום: עמית שעל

 

 

התשלום באמצעות השירות החדש יתבצע בעסקים שכבר עברו לתשלומים בתקן EMV. בישראל מדובר על כ-15,000 עסקים, בהם הרשתות זארה, דלתא, אופטיקנה, H&M. כזכור, הרשתות הגדולות מחויבות לעבור לתשלום באמצעות טכנולוגיית EMV עד חודש נובמבר 2020. בחו"ל מדובר בפריסה רחבה של בתי עסק ורשתות מסחריות שונות אשר פועלים באמצעות הטכנולוגיה.

 

ד"ר רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט מסר כי: "בימים בהם אזרחי ישראל נדרשים לריחוק חברתי, עולה הצורך בביצוע תשלומים ללא מגע. בשנים האחרונות זה הכיוון אליו צועדת התעשייה כולה, ואני שמח כי ישראכרט כחלק מהגשמת חזונה, תהיה החלוצה של הטכנולוגיה הזאת בישראל".

 

גם חברת האשראי מקס הודיעה כי תשיק בשבועות הקרובים שירות תשלום בנייד לחנויות פיזיות בארץ ובחו"ל ובאונליין. מבחינת מקס מדובר בשלב נוסף ביישום החזון שלה במעבר מחברת כרטיסי אשראי לחברת תשלומים מובילה, שתציע פלטפורמה פיננסית רחבה בדיגיטל.

 

גם השירות שמציעה מקס יתאפשר דרך האפליקציה הקיימת וגם הוא מוגבל לשימוש ברשתות ובתי העסק שפועלים על תשתית emv. התשלום בנייד יהיה זמין בשלב הראשון לבעלי מכשירי אנדרואיד, ובכל כרטיסי מקס - ויזה ומאסטרקארד.

 

עוד נודע לכלכליסט כי גם חברת האשראי כאל תשיק בחודשים הקרובים שירות דומה לבעלי כרטיסי ויזה ומאסטרכטרד.

x