$
צרכנות פיננסית

מזרחי טפחות ביקש לספק הסברים - ורשות ההגבלים דחתה את הכרעתה בעניין המיזוג עם אגוד

רשות ההגבלים היתה אמורה לפרסם את החלטתה ביחס למיזוג כבר בשבוע הבא, אולם בקשת הבנק לקבל הארכת זמן תדחה את החלטתה לאמצע מאי

רעות שפיגלמן 10:1024.04.18

רשות ההגבלים נענתה לבקשת בנק מזרחי טפחות לקבל הארכת זמן על מנת לספק הסברים לרשות ההגבלים, כך שפרסום הכרעת רשות הגבלים בעניין מיזוגו של אגוד אל תוך מזרחי נדחה לאמצע מאי.

 

 

רשות ההגבלים אמורה היתה, לאחר שהיא עצמה קיבלה הארכה מהצדדים, לפרסם את החלטתה ביחס למיזוג עד לסוף אפריל. בשבוע שעבר , מיד לאחר החזרה מחופשת הפסח, התקיים דיון ברשות, שבו נכחו נציגים מגרעין השליטה של אגוד ונציגים של בנק מזרחי.

 

מדובר בדיון שמקובל לקיים במהלך בדיקות מסוג זה שמבצעת רשות ההגבלים, לרוב לקראת סוף התהליך.   

הפגנה של עובדי בנק אגוד הפגנה של עובדי בנק אגוד

 

בפגישה הציגה הרשות לצדדים את ממצאיה וביקשה לקבל את התייחסותם. במזרחי ביקשו זמן נוסף להגיב לדברים, פרק זמן כזה שדורש לדחות את פרסום הכרעת הרשות בנושא המיזוג למועד מאוחר יותר מסוף אפריל.

 

בנובמבר האחרון סוכם המיזוג של אגוד אל בנק מזרחי. לפי הסיכום, בנק מזרחי ירכוש לפי שווי של 1.4 מיליארד שקל את מניות בעלי השליטה באגוד - שלמה אליהו משפחות לנדאו, מנור ויעל אלמוג־זכאי - המחזיקים יחדיו ב-75% ממניות הבנק. במקביל, מזרחי הודיע כי יבצע גם הצעת רכש לשאר בעלי מניות הציבור במחיר דומה.

 

ככל שהעסקה תצא לפועל, מדובר יהיה ברכישה של הבנק השישי בגודלו בישראל על ידי הבנק השלישי בגודלו. עם השלמת המיזוג המערכת הבנקאית בישראל תמנה 7 בנקים.

 

הסכם הרכישה מותנה בקיומם של מספר תנאים מתלים בחצי השנה הקרובה, כאשר התנאי המרכזי שעל השלמתו מופקדת הנהלת בנק אגוד הוא הסכמה של עובדי הבנק למהלך התייעלות מהותי.

 

תנאים נוספים הם אישור בנק ישראל, אישור מרשות ההגבלים העסקיים והסכמת בעלי המניות מהציבור באגוד להצעת רכש, שכן העסקה מתייחסת לרכישת 100% ממניות אגוד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x