$
הכסף

הפיילוט לחישוב גמיש של השעות הנוספות יתחיל בעסקים קטנים

רה"מ יזם חוק שיאפשר לעסקים קטנים להעסיק עובדים גם 12 שעות ביום בלי לשלם להם שעות נוספות, כל עוד לא עברו מכסה חודשית מקסימלית. בעתיד יורחב הניסוי לכלל המשק. ההסתדרות מתנגדת

מיקי פלד 07:3327.12.15

שורה ארוכה של הקלות לעסקים חדשים צפויות להיות מאושרות היום על ידי הממשלה. אך בתוך סעיפי ההקלות מסתתר פיילוט שצפוי לעורר תגובות קשות מצד ההסתדרות וארגוני זכויות עובדים.

 

הפיילוט, שנכלל במסגרת הצעת המחליטים שיזמו מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר והסוכנות לעסקים קטנים ובינונים במשרד הכלכלה, מגדיר כי חישוב שעות נוספות לעובדים בעסק חדש ייעשה ברמה השבועית או החודשית ולא בזאת היומית. עסק חדש מוגדר כעסק עד שנתו החמישית ושהבעלים שלו לא שולט בעסקים אחרים.

 

רה"מ נתניהו רה"מ נתניהו צילום: בלומברג

 

כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", מדובר בתכנית שבמשרד הכלכלה מנסים ליישם מזה תקופה ארוכה לכלל המשק והההסתדרות היא שעוצרת זאת. עכשיו הוחלט לנסות לקדם זאת כפיילוט לעסקים חדשים, ואולי בהמשך להרחיב זאת.

 

כיום התשלום על שעה נוספת מתחיל מהשעה השמינית או התשיעית, כשעל פי השינוי בהצעה תשלום על שעה נוספת ייעשה רק מהשעה ה-43 בשבוע עבודה או השעה ה-187 בחודש עבודה. המשמעות היא שבעסקים חדשים המעסיק יוכל להעסיק עובדים 12 שעות ביום מבלי שבהכרח יהיה חייב לשלם להם שעות נוספות.

 

הקלה נוספת שצפויה להיות מאושרת היום בממשלה היא האפשרות לפטר עובד בזמן מחלה ללא שימוע פנים אל פנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x