$
כנס התנהלות פיננסית
כנס התנהלות פיננסית דצמבר 2015

יצחק כהן: "חינוך פיננסי מיועד להגדלת הרווחה בחברה הישראלית"

לדברי סגן שר האוצר בכנס התנהלות פיננסית נכונה בעידן הדיגיטלי, "ישראל פורצת דרך בתחומים של טכנולוגיה פיננסית ושימוש בכלים טכנולוגים ליצירת כלכלה שיתופית"

הדס גליקו 11:4614.12.15

"ישראל פורצת דרך בתחומים של טכנולוגיה פיננסית ושימוש בכלים טכנולוגים ליצירת כלכלה שיתופית. כלים אלו יחד עם היוזמה והידע הישראליים הם פלטפורמה מצוינת מאפשרת הפחתה של יוקר המחיה וחלוקת הכנסות שיוויונית יותר בין השכבות השונות באוכלוסייה",כך אמר הבוקר (ב') סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס), בכנס התנהלות פיננסית נכונה בעידן הדיגיטלי של "כלכליסט" ובנק הפועלים בת"א.

 

 


 

כהן ציין כי למרות השיפור הכלכלי ברמת המקרו בישראל ביחס לכלכלות המערביות, "קיימות בעיות בישראל בחלוקת ההכנסות הבלתי שוויוניות, פערים חברתיים שאינם נסגרים ובעיות הקשורות ליוקר המחיה".

 

סגן שר האוצר יצחק כהן בכנס סגן שר האוצר יצחק כהן בכנס צילום: אריאל שרוסטר

 

סגן שר האוצר הצביע על ההשלכות בין התנהלות פיננסית נכונה במישור האישי להשפעות שיש לה על המשק. לדברי כהן: "במהלך הפעילות הפיננסית בחיים הבוגרים, נדרש ידע לנהל את צעדים כלכליים בהיבטים הפיננסים הרבים בחיינו החל מניהול חשבון בנק, ביטוח וחיסכון לפנסיה. חינוך פיננסי מיועד להגדלת הרווחה של כל פרט ופרט בחברה הישראלית. יחד עם זאת המשמעות היא להביא תועלת כלכלית עצומה ומימוש היבטים חברתיים גם ברמה של משק המדינה".

 

עוד ציין כהן כי "לחינוך פיננסי יתרונות עצומים במושגי פרט ומדינה. לכן נדרש כל פרט להתאים את הצריכה ליכולת הכלכלית ולתכנן את הוצאותיו. מצד שני גם אם בטווח הקצר נזדקק לאשראי יש לעשות זאת במידה מועטה ובצורה מושכלת".

 

במישור האישי אמר כהן כי "אם כל אחד מאיתנו יבין את האפשרויות העומדות בפנינו יחד עם הכלים הפשוטים הדיגיטליים השיתופיים. נוכל כולנו לייצר הכנסה שוטפת גבוהה יותר עם חיסכון הפנסיוני ארוך טווח יותר שיסייע לנו כפרטים לחיות חיים טובים יותר".

 

"משרד האוצר פועל ליצירת רגולציה וחקיקה שתאפשר פעילות של שוק חופשי מצד אחד, יחד עם צדק חברתי ותחרות הוגנת והקטנת כוחם של המונופולים ומודעות צרכנית של הציבור ואת זה צריך להתחיל מחינוך פיננסי וחינוך לצרכנות נבונה מגיל צעיר", אמר כהן. משרד האוצר פועל כדי שגם במקרים של שימוש באשראי על ידי האזרח העלות תהיה נמוכה. אנו פועלים כדי להנגיש את שוק האשראי החוץ בנקאי כדי להנגיש לציבור שימוש באשראי זול. יחד עם זאת פועלים להקמת רגולטור עצמאי וחזק שיאפשר שוק אשראי גמיש ונגיש וזול הכל מנת למנוע ממשפחות למונע מלהיכנס למצוקה של שיעורי חוב גבוהים ותשלומי ריבית חריגים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x