בונים קריירה ומשפחה

קונים ביטוח? כך תשוו בין החברות השונות

מחיר הביטוח הוא רק פרמטר אחד בבחירת העסקה המשתלמת עבורכם. ברגע האמת תרצו גם חברה שתעניק לכם שירות טוב ותשלם בזמן. מדד שירות חברות הביטוח של משרד האוצר יכול לסייע לכם לבחור

ליאורה הירשהורן 13:1622.11.15
כשאנו מתלבטים איזה ביטוח לקנות, אנו מחפשים את העסקה המשתלמת ביותר עבורנו. לפני שרוכשים ביטוח, חשוב להשוות את המחיר (שנקרא גם פרמיה או דמי ביטוח) שנשלם עבורו. אבל המחיר הוא לא הכל: ברגע האמת כשנצטרך את חברת הביטוח, נרצה חברה שתעמוד לצדנו, תעניק לנו את השירות הטוב ביותר ותשלם את מה שמגיע לנו ומהר.

 

בדיוק לשם כך אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר פיתח וחישב את מדד שירות חברות הביטוח.

 

מהו מדד השירות?

 

מדד השירות הוא מדד הנותן ציון לרמת השירות של כל חברות הביטוח, בכל אחד ממוצרי הביטוח הנפוצים בישראל. המדד אובייקטיבי ומחושב על בסיס שלושה רכיבים:

 

1. תשלום תביעות: הציון משקף את שיעור תביעות הביטוח שאושרו ושולמו על ידי כל חברת הביטוח, ואת מהירות הטיפול של כל חברה בתביעות שהוגשו לה. הציון מתבסס על נתונים אובייקטיביים אודות אופן תשלום התביעות. ככל שהחברה מטפלת מהר יותר בתביעות, ומאשרת תשלום ביותר תביעות, הציון שתקבל יהיה גבוה יותר.

 

2. טיפול בפניות: הציון משקף את מידת שביעות הרצון של לקוחות מהטיפול של חברת הביטוח בפנייתם, ואת מידת ההמלצה של לקוחות אלו על החברה. ככל שהלקוחות שפנו לחברה יותר שבעי רצון מטיפולה בפנייתם והם המליצו במידה גבוהה יותר על החברה, ציון החברה יהיה גבוה יותר.

 

ציון זה מתבסס על יותר מ- 10 אלף לקוחות של חברות הביטוח, שהשתתפו בסקר שביעות רצון שעורך אגף שוק ההון.

 

3. תלונות הציבור: ציון תלונות הציבור משקף את מספר התלונות שהגישו על ידי הציבור, לאגף שוק ההון, כנגד חברת הביטוח, ומספר התלונות בהן נמצא כי החברה לא פעלה כנדרש באותה השנה. ככל שהציון נמוך יותר, זה מצביע על כך כי יותר לקוחות התלוננו כנגד החברה וביותר תלונות נמצא שהחברה לא פעלה כנדרש. המדד מתבסס על למעלה מ- 5,000 תלונות שהוגשו לאגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון בשנת 2014.

 

מדד השירות חושב למגוון רחב של מוצרי ביטוח: רכב חובה, רכב רכוש, דירות, הוצאות רפואיות, נזקים רפואיים, ביטוח סיעודי, נסיעות לחו"ל, אובדן כושר עבודה וסיכון חיים בלבד.

 

בגרף תוכלו למצוא פירוט לגבי שתי חברות הביטוח שקיבלו את הציונים הגבוהים והנמוכים ביותר במסגרת מדד השירות בנוגע למוצרי הביטוח הנפוצים ביותר. לפירוט מלא היכנסו לאתר אגף שוק ההון.

 

 

רוצים לדעת היכן חברת הביטוח שלכם ממוקמת ומה הציון שהיא קיבלה? רוצים לדעת איזה חברת הביטוח מעניקה את השירות הטוב ביותר עבורכם? היכנסו לאתר האוצר שלי כדי להשוות בין כל חברות הביטוח בכל אחד מהמוצרים הנפוצים. כדי להבטיח את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם, נסו למצוא הצעה משתלמת המשלבת מחיר ושירות. היכנסו לאתר האוצר שלי כדי לקרוא עוד על איך בוחרים ביטוח.

 

הכותבת היא סגנית בכירה לממונה על שוק ההון במשרד האוצר ואחראית על קידום חינוך פיננסי במסגרת "האוצר שלי"

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x