$
50 פלוס

הקלה במיחזור משכנתאות: חברות הביטוח יחויבו לחדש ביטוח החיים באותם תנאים

עד כה בעת מיחזור משכנתא בוטלה פוליסת ביטוח החיים ונרכשה פוליסה חדשה בכפוף לחיתום רפואי, כך שחלק מהמבוטחים נותרו ללא כיסוי במצב של הרעה במצב הבריאותי; המפקחת על הביטוח דורית סלינגר: "אני מקלים על הציבור למחזר משכנתא, מבלי לחשוש מאיבוד פוליסת ביטוח החיים שלו"

רחלי בינדמן 14:0515.02.15
אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר פרסם היום טיוטה, שמאפשרת ללווים בהלוואת משכנתה למחזרה ללא ביטול הכיסוי של ביטוח החיים. בהתאם להוראה החדשה, חברת הביטוח בה מתנהלת פוליסת ביטוח חיים שנרכשה אגב הלוואת משכנתה, תאפשר ללווה להמשיך את הכיסוי הביטוחי הקיים באותם תנאים, ללא צורך בחיתום רפואי.

 

בעת לקיחת משכנתא, בנקים מחייבים את הלווים לרכוש, בין היתר, פוליסת ביטוח חיים לכיסוי מפני מקרה מוות. עד כה, בעת מיחזור משכנתה, בוטלה פוליסת ביטוח חיים ונרכשה פוליסה חדשה, בכפוף לחיתום רפואי חדש - מהלך שבמקרים מסויימים היווה פגיעה במבוטח.

 

ביצוע חיתום רפואי עלול לפגוע בתנאי הביטוח, לרבות העלאה של הפרמיה ובמקרים קיצוניים אף למנוע מהלווה לרכוש את הביטוח. כתוצאה מכךעשויה להפגע יכולתו של הלווה למחזר את המשכנתא.

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, אמרה היום כי: "האסטרטגיה המנחה את אגף שוק ההון היא להציב את המבוטח במרכז. כפועל יוצא ועל פי תכנית העבודה, האגף מקל על הציבור למחזר משכנתא, מבלי לחשוש מאיבוד פוליסת ביטוח החיים שלו".

 

דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח באוצר. "האגף מקל על הציבור למחזר משכנתא" דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח באוצר. "האגף מקל על הציבור למחזר משכנתא" צילום: אבי אוחיון, לע"מ

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x