$
עסקים קטנים ובינוניים ישן

מנוע חיפוש כמנוע צמיחה: כך תקדמו את העסק שלכם ברשת

יותר ויותר גולשים מחפשים אתכם בזמן אמת, באמצעות הסמארטפון, הטאבלט והמחשב הנייד. כך תוכלו להגדיל את נתח השוק שלכם ולשפר את הקשר עם הלקוחות דרך מנועי החיפוש

איל טמם-לוי 13:0617.02.14
הדומיננטיות של המחשב השולחני כאמצעי לגלישה נשחקת במהירות, כאשר נפח הגלישה לאתרי עסקים ממחשבים ניידים, מטלפונים חכמים וממחשבי טאבלט גובר והולך. מנועי החיפוש, ובראשם גוגל, מתאימים את עצמם כדי להציע לגולשים את הנתונים שהם צריכים, תוך דגש על תוצאות לוקאליות בזמן אמת. כיום, יותר מתמיד, עסקים ולקוחותיהם יכולים למצוא זה את זה בכל זמן ובכל מקום. המדובר בהזדמנות פז. אלא שכדי לנצל אותה, עסקים צריכים להיות נגישים.

בעידן הנוכחי, מטרתן של חברות שיווק דיגיטלי היא לעזור לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים לעמוד ביעדיהם. בין היעדים העיקריים - הגדלת הכנסות, הגדלת נתח שוק, שיפור הקשר עם הלקוחות, הגברת שביעות רצון ורכישות חוזרות, יצירת מודעות למותג ועוד. בעולם הדיגיטלי, כל אלה מיתרגמים לכדי דבר אחד - נוכחות חזקה ואטרקטיבית ברשת.

 

חיפוש עסקים בגוגל. החברה עדיין נהנית משלטון יחיד בארץ חיפוש עסקים בגוגל. החברה עדיין נהנית משלטון יחיד בארץ צילום מסך: google.co.il

 

משחקים במונופול

 

למרות שגם חברות כגון יאהו ומיקרוסופט מציעות מנועי חיפוש, חברת גוגל נהנית בישראל משלטון יחיד, והיא הקובעת את התנאים. כמובילת השוק, המגמה של גוגל ברורה: ראשית, עמוד התוצאות הראשון שולט וימשיך לשלוט. רוב הגולשים אינם מגיעים לעמוד השני בתוצאות החיפוש, ולכן התחרות על העמוד הראשון ועל המיקום בו לא הולכת להיעלם במהרה.

 

שנית, גוגל שואפת להעביר כסף מתוצאות חיפוש אורגניות לחלק הממומן, על ידי דחיקת תוצאות רגילות. דבר זה נעשה באמצעות העדפת תוצאות המגיעות ממקורות ידע כגון ויקיפדיה ומאינדקסים, הצגה של תמונות וסרטוני יוטיוב, תוצאות מפייסבוק ומגוגל+ ותוצאות "קרוסלה", שנראו כבר בארצות הברית ויגיעו גם אלינו.

 

שלישית, כדי להעניק לגולשים תוצאות ממוקדות ורלוונטיות בכל זמן נתון, תוצאות לוקאליות צפויות להופיע יותר ויותר, במיוחד עם הטמעת Google now והחיפוש הקולי.

 

מה נשאר לעסק הקטן והבינוני?

 

1. בניית נוכחות מלאה ברשת

קודם כול, יש לבנות נוכחות אינטרנטית מקצועית בכל מדיית גלישה - מחשב, סלולר, טאבלט וכדומה. מובן שיש לעשות זאת בעזרת חברה מקצועית ומנוסה, המחזיקה ביכולת הטכנולוגית הדרושה לכך.

 

2. קידום אתרים (SEO)

לאחר שלעסק יש נוכחות הולמת ברשת יש לתחזק אותה באמצעות SEO קלאסי לאתרי WEB ומובייל. שם חשוב להעדיף ביטויי Long Tail על פני ביטויים גנריים, כגון "הובלות", ו"הסעות". באופן כזה, ניתן להביא תנועת גולשים איכותית וממוקדת המומרת לפנייה ולרכישה. כמו כן, מושם דגש על יצירת אוטוריטה בנישה ולא בתחום הראשי. בכל הנוגע לקישורים, במקום ללכת על כמות, נקפיד על קישורים איכותיים בלבד.

 

3. פרסום באינדקס עסקים מוביל

האינדקסים משקיעים כסף רב בקידום ביטויים גנריים בגוגל. שם יש סיכוי סביר שימצאו אותך תחת ביטויים אלה, כתלות בסכום שתשלם - ככל שתשלם יותר תופיע גבוה יותר.

 

4. תוכן איכותי, בעל ערך לגולש

השקעה שוטפת בתוכן עם ערך מוסף אמיתי לגולש - טיפים, מחירונים, FAQ (שאלות נפוצות), בלוג אישי ועוד.

 

5. מיקוד לוקאלי

גם אם מדובר בחברה ארצית.

 

6. מדיה חברתית

גוגל+, פייסבוק ועוד, בהתאמה למוצר ולשירות, וכן יצירת מועדון לקוחות, תקשורת שוטפת עם הרשומים בעמוד והגברת ה-Reach דרכם וחיזוק הלוקל.

 

7. פרסום ממומן - בגוגל ובפייסבוק, בהתאם לצורך

מורכב? אולי. אולם כל הסימנים מצביעים על כך שלשם השוק צועד, בעוד שהמודל הישן של בניית אתרים או קידום, בלבד, אינו קיים עוד. כדי להתמודד עם אתגרי העתיד, יהיה על עסקים לתת מענה לכל אלה, או להיעזר בגורם מקצועי - לשותף בצד השני, שיעניק להם נתונים שוטפים, ברורים ופשוטים ויוכל לייעץ להם כיצד להגיב לשינויים בזמן אמת.

 

הכותב הוא מנהל שיווק דיגיטל ללקוחות ב-Zap Group

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x