$
דמי ניהול - החיסכון

כמה יחסוך יחיאל פולטוב אם יעבור לתוכנית פנסיה אחרת?

יחיאל פולטוב, סמנכ"ל בסטארט־אפ ברעננה ומנכ"ל השלוחה במיאמי, ישלם עד הפנסיה דמי ניהול בגובה 547,568 אלף שקל. כמה הוא יכול לחסוך?

הדס שפר 06:5901.02.12
יחיאל פולטוב (38), נשוי ואב לשלושה, עובד כסמנכ"ל בסטארט־אפ ברעננה ומנכ"ל השלוחה במיאמי, מתגורר במודיעין. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בסך 547,568 שקל (מהם יוכל לחסוך 172,040 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת).

 

איך זה קורה: החיסכון של פולטוב מפוצל לשתי תוכניות: מחצית בביטוח

מנהלים עדיף של מנורה, במסלול "98% חיסכון", שעליו הוא משלם דמי ניהול של 0.6% מהצבירה ודמי ניהול של 15% מהרווחים. את המחצית השנייה של שכרו הוא חוסך בקרן פנסיה מקיפה "מיטבית עתודות" של כלל, שעליה הוא משלם דמי ניהול של 6% מההפקדה ו־0.5% מהצבירה. שיעורי ההפקדה נחלקים באופן הבא: 8.33% המעביד מפריש לפיצויים, 5% המעביד מפריש לתגמולים ו־5% העובד מפריש לתגמולים. בסך הכל פולטוב אמור להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה כ־59% משכרו הנוכחי.

 

דבר החוסך: "לפי סוכן הביטוח שלי, עדיף אם אשאיר את החיסכון בשני מסלולי חיסכון. לנושא דמי הניהול לא נכנסתי אף פעם, התחלתי להתעניין בזה רק לאחרונה כשזה עלה לכותרות".

 

דבר היועץ: "החלוקה הקיימת בין שתי התוכניות הנה שרירותית גרידא. בתכנון נכון, המאזן בין שיקולי חיסכון לזקנה והגנה על הכנסת המשפחה בהווה, פולטוב יוכל לחסוך כ־172 אלף שקל בדמי ניהול ולשלם 375,528 שקל. הוא יוכל גם להגדיל את הקצבה ל־62.27% משכרו הנוכחי".

 

דבר החוסך, לאחר הייעוץ: "חיסכון של יותר מ־170 אלף שקל לא הולך ברגל - ואני מאלה שמזיזים דברים, כך שאני מתכוון לדבר עם הסוכנת שלי ואבדוק אפשרות לשינויים בפוליסה הקיימת, ואם זה לא יקרה, אבחן אלטרנטיבות אחרות".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן ע"י אבי אייכלר מירב הפנסיה MPC

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x