$
עיין ערך

הנגיד הוריד את הריבית במשק; מזרחי טפחות דווקא מעלה אותה ללקוחותיו

הבנק ייקר את תוספת הסיכון שהוא גובה עבור האשראי של לקוחותיו, גם הפרטיים וגם התאגידיים. תאגידים מסויימים אף ישלמו 0.9% יותר ממה ששילמו עד כה, הלקוחות הפרטיים ישלמו עד 0.8% יותר

רונית גודמן 21:2826.11.08

לאחר כל הודעה של בנק ישראל על שינוי בריבית, מוציאים הבנקים הודעות ללקוחותיהם ובה עדכון לגבי גובה הריבית אצלם. בעוד כל הבנקים התאימו את הריבית הנוכחית לאשראי לקוחותיהם והורידו אותה בכ-0.5%, בהתאם להורדת הריבית על ידי בנק ישראל, החליט בנק מזרחי-טפחות להעלות את תוספת הסיכון

שהוא גובה. בכך, קוזזה השפעת הירידה בריבית ותוספת הסיכון לתאגידים על מדרגת הריבית הראשונה - העומדת על 30% מסך האשראי שנלקח על ידי התאגיד - עלתה במזרחי ב- 0.45%.

 

מכאן, שהורדת הריבית הופכת להטבה של 0.05% בלבד עבור לקוחות מזרחי-טפחות. מעבר לכך, תוספת הסיכון שהבנק גובה על מדרגת הריבית השנייה לתאגידים (על 50% הנוספים מסך האשראי) עלתה במזרחי ב-0.75%, כך שבפועל, במקרה זה, עלתה הריבית שהבנק גובה ב-0.25%. תוספת הסיכון על מדרגת הריבית השלישית (20% הנותרים מסך האשראי שנלקח) כבר גבוהה יותר ועלתה ב-0.9%.

 

גם הלקוחות הפרטיים של הבנק לא ייהנו מהורדת הריבית במשק. על מסגרות עו"ש אמנם הוריד מזרחי את הריבית בכחצי אחוז. אך מנגד, העלה אותה על מדרגת הריבית הראשונה ב-0.3%, על המדרגה השניה ב-0.6% ועל השלישית ב-0.8%. כך גם על מסגרת עו"ש פרטי, "צעיר רגיל", "סטודנט רגיל" וחשבונות יחידים שאינם תאגידים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x