בורסת ת"א

רותם שני גייסה 101 מיליון שקל באג"ח, הביקושים היו פי שניים

חברת הנדל"ן קיבלה בשלב המוסדי ביקושים של 208 מיליון שקל ונענתה לכמחצית מהם; בינואר גייסה רותם שני 46 מיליון שקל בהנפקה ראשונית, הגיוסים צפויים להפחית את עלויות המימון שלה

חזי שטרנליכט 11:3807.03.21

ביקושים ערים נרשמו במכרז המוסדי של חברת הנדל"ן רותם שני, שהנפיקה את מניותיה בחודש ינואר האחרון וכעת מבצעת גיוס חוב בבורסה בתל אביב.

 

החברה גייסה בשלב המוסדי כ-101 מיליון שקל בריבית 4.49%, וקיבלה ביקושים בהיקף של 208 מיליון שקל. אגרות החוב המדוברות הן שקליות ומגובות בשעבוד על עודפי רווחים מארבעה פרויקטים של החברה בהיקף של כ-190 מיליון שקל. מדובר בפרויקטים אשר שלושה מהם נמצאים לאחר קבלת היתר בניה, בשלבי ביצוע ומכירות.

 

 

 

אבי טוריסקי ודידי ידידיה, בעלי השליטה בחברת רותם שני אבי טוריסקי ודידי ידידיה, בעלי השליטה בחברת רותם שני צילום: עמית שעל

 

 

בינואר גייסה החברה 46 מיליון שקל בהנפקה ראשונית לציבור של מניות ובאופציות. כעת מגייסת החברה אג"ח במח"מ של כ-2.8 שנים. גיוס המניות והאופציות לצד גיוס אגרות החוב, צפויים להפחית משמעותית את עלויות המימון של החברה ולהביא לחיזוק האיתנות הפיננסית של החברה.

 

מה דעתך על מניית רותם שני:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

גיוס החוב מבוצע במטרה להאיץ את צמיחת החברה, שמבצעת הקמה של 840 יחידות דיור השנה. רותם שני שיעבדה כבטוחה לאג"ח, עודפים מארבעת הפרויקטים של החברה: פרויקט רחל בגבעתיים, שקיבל היתר בניה ונמצא בהליך פנוי דיירים ושיעור מכירות, כולל הרשמות, של כ-44% (מתוכן הרשמה אחת המהווה כ-2%) ושני בניינים בפרויקט גני תקווה הנמצאים בביצוע ולהם שיעור מכירות של 98% ו-95%, וכן פרויקט הרצוג בנתניה – לאחר אישור ועדה מקומית להיתר בתנאים.

 

רותם שני הוקמה בשנת 1996 ונמצאת בשליטת יהודה (דידי) ידידיה ואבי טוריסקי. החברה פועלת בתחום הנדל"ן היזמי בישראל, בעיקר בנדל"ן למגורים ומסחר ומתמחה בעסקאות קומבינציה והתחדשות עירונית. בעלי עניין מוסדיים בחברה הם פסגות, הפניקס ואקסלנס.

x