$
שוק ההון

ממקס סטוק לחלב מתורבת: אבן צ'ארלס ניומן ישקיע 4 מיליון שקל בביו-מילק

אבן ניומן הוא מבעלי המניות של מקס סטוק ומשמש בה מנכ"ל משותף ודירקטור. הוא ומשפחתו יבצעו את ההשקעה באמצעות חברה פרטית שבבעלותם והיא מותנית במיזוג בין ביו-מילק לפנטזי נטוורק; בין היתר' יוקצו לה מניות החברה, לפי מחיר הממוצע ב-30 הימים שלאחר השלמת עסקת המיזוג, ובכל מקרה, לא פחות מ-2.5 שקלים ולא יותר מ-6 שקלים למניה

נורית קדוש 14:3229.12.20

חברת ביו-מילק העוסקת בפיתוח חלב מתורבת, חתמה על הסכם במסגרתו יושקעו בחברה 4 מיליון שקל על ידי חברה פרטית, בבעלות אנשי העסקים האוסטרלים אבן צ'ארלס ניומן (Evan Charles Neumann) וריקי סטיבן ניומן (Ricky Steven Neumann).

 

 

 

אבן ניומן הנו מבעלי המניות בחברת מקס סטוק ומכהן בה כמנכ"ל משותף ודירקטור. קבוצת Gateway שבבעלות משפחת ניומן הנה חברת ההפצה הגדולה באוסטרליה, העוסקת בהפצה קמעונאית של המותגים המובילים בעולם לשוק האוסטרלי וכן של ציוד ומכשור רפואי.

 

צ'ארלס ניומן ואורי מקס בעלי מקס צ'ארלס ניומן ואורי מקס בעלי מקס צילום: אוראל כהן

 

 

על פי ההסכם, בכפוף לכך שתושלם עסקת המיזוג בין ביו-מילק לבין פנטזי נטוורק, תשקיע החברה הפרטית בבעלותם של ניומן 4 מיליון שקל בחברה, בתמורה להקצאת מניות החברה, לפי מחירה הממוצע של מניית החברה ב-30 הימים שלאחר השלמת עסקת המיזוג ובכל מקרה, לא יפחת מ-2.5 שקל למניה ולא יעלה על 6 שקלים למניה. בנוסף, כנגד כל 2 מניות רגילות, החברה תקצה למשקיע כתב אופציה אחד אותו יוכל להמיר למניה רגילה אחת של החברה, בתמורה למחיר השווה 75% מעל המחיר למניה. תקופת המימוש של כתבי האופציה הינה למשך שנה ממועד הקצאתן.

 

עם השלמת ההשקעה בחברה, יהיו זכאים המשקיעים לזכות ראשונים לקדם הנפקה של חברה בת של החברה, ככל וזו תוקם בעתיד, אשר תפתח בעצמה או תקבל זכות רישיון למוצרי ביו-מילק בתחום חלב אם בטריטוריה של אוסטרליה. עוד יקבלו המשקיעים זכות ראשונים לנהל משא ומתן לשיווק והפצה של כל מוצרי ביו-מילק בטריטוריה של אוסטרליה.

 

יחד עם זאת, ככל והחברה תתקשר בהסכם הפצה בטריטוריה של אוסטרליה, עם יצרן או מפיץ גלובלי דוגמת נסטלה, קוקה קולה, ברייט פוד וכדומה, תוכל החברה לבטל את הזכות להפצה ושיווק שניתנה למשקיעים.

 

 

כוס חלב כוס חלב צילום: שאטרסטוק

 

ביו-מילק מפתחת תהליך תעשייתי לייצור חלב מתורבת, כלומר ייצור חלב ללא חליבה של פרה, מפתחת תהליך תעשייתי לייצור חלב אם מתורבת וכן מפתחת טכנולוגיה לייצור אוליגוסכרידים מחלב אם (HMO).

 

ביו-מילק מחזיקה בזכות שימוש בקניין הרוחני, מזרוע המסחור של האוניברסיטה העברית, של תוצרי מחקר בן 10 שנים של פרופסור נורית ארגוב-ארגמן, אשר הינה אחת ממייסדי החברה.

x