$
בורסת ת"א

פנטזי נטוורק תתמזג עם חברה שמפתחת חלב אם וחלב בקר מתורבתים

פנטזי הודיעה על הסכם מיזוג עם חברת ביו-מילק, שמפתחת טכנולוגיה להפקת חלב מתאי חלב; פנטזי נופלת ב-9% בבורסה בתל אביב לאחר הדיווח

נורית קדוש 12:5125.10.20

פנטזי נטוורק חתמה על הסכם מיזוג עם חברת ביו-מילק, המפתחת טכנולוגיה לייצור חלב בקר מתורבת וכן חלב אם מתורבת. זאת שבועיים לאחר שחשפה כי היא מנהלת משא ומתן עם חברת פוד-טק, ואחרי שהדירקטוריון אישר את המיזוג.

 

במסגרת הסכם המיזוג, צפויה פנטזי נטוורק לרכוש 100% ממניות ביו-מילק וזאת בתמורה להקצאה של מניות וכתבי זכויות למניות של פנטזי נטוורק. בעלי המניות של ביו-מילק יחזיקו לאחר השלמת העסקה ב-65% ממניות פנטזי נטוורק, וכן יחזיקו בזכויות למניות, אשר בכפוף לעמידה באבני דרך עשויות להביא את ההחזקה של בעלי מניות ביו-מילק לעד 74.99% ממניות החברה.

 

  צילום: שאטרסטוק

 

 

דני צדוק, מנכ"ל פנטזי נטוורק מסר כי "המיזוג ייצר ערך רב למשקיעים, ככל שהשוק המקומי והגלובלי יכיר בעוצמת הפוטנציאל הכלכלי של פיתוחי החברה וביכולת פיתוחים אלה ליצור דריסת רגל משמעותית ולהביא לשינוי המיטיב עם הסביבה בתחום המגלגל מאות מיליארדי דולרים בשנה".

 

ביו-מילק הוקמה בשנת 2018 תחת השם משק נט, ובשנת 2020 שינתה את שמה לביו-מילק. החברה עוסקת בתחום טכנולוגיות המזון (Food Tech Industry) ומפתחת תהליך תעשייתי לייצור חלב מתורבת המופק מתאי חלב ללא חליבה של פרה, וכן מפתחת תהליך תעשייתי לייצור חלב אם מתורבת. החברה מחזיקה בזכות שימוש בקניין הרוחני, מזרוע המסחור של האוניברסיטה העברית, של תוצרי מחקר בן 10 שנים של ד"ר נורית ארגוב ארגמן, שהיא אחת ממייסדי החברה, ומכהנת כדירקטורית וסמנכ"לית טכנולוגיה ראשית בחברה. כמו כן, במסגרת רישיון שבו התקשרה ביו-מילק, הוקנו לה הזכויות בפיתוח רכיב HMO, בפרויקט מחקרי של פרופ' מגי לוי, אשר נמנית גם היא עם מייסדי ביו-מילק, ומשמשת כחוקרת בכירה ויועצת בביו-מילק.

 

מלבד הסכם הרישיון, ביו-מילק הגישה בקשה לרישום פטנט על פיתוחיה. במהלך חודש ספטמבר 2020, השלימה ביו-מילק המנוהלת על ידי תומר אייזמן סבב גיוס בסך של כ-12 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים. גיוס הכספים נועד לאפשר לה לקדם את יעדי תוכנית המחקר והפיתוח שלה.

 

פנטזי נטוורק, שמוחזקת בעיקר על ידי הציבור 80.7% ועל ידי מספר בעלי עניין שאחזקותיהם מסתכמות ב-19.2%, עסקה בעבר בתחום האפליקציות למשחקי פנטזי ספורט, מחזיקה היום בתחנת דלק ומשקיעה בחברה העוסקת בקנאביס. באפריל האחרון דיווחה החברה על תכנית לכניסה לתחום המזון, באמצעות מיזוג עם חברת ייבוא מזון של אייל אייכנר, אולם לאחר חודשים ספורים נעצר המו"מ בין הצדדים. לא מדובר בעסקה הראשונה שהחברה ניסתה לקדם אך התקשתה להשלים. קדמו לה נסיון לרכישת חברה מתחום האשראי החוץ בנקאי ועסקה לכניסה לתחום הבלוקצ'יין והמטבעות הקיריפטוגרפיים, שדווחו, אך לא יצאו לפועל.

 

לאחר הדיווח נופלת היום פנטזי נטוורק ב-9.2% בבורסה בתל אביב ונסחרת בשווי שוק של 32.9 מיליון שקל.

x