$
שוק ההון

מוטי בן משה מסרב לשפר את ההצעה לרכישת ישראייר ויערער לעליון על ההתמחרות המחודשת

אחרי שרמי לוי שקל למשוך את הצעתו עקב "התנהלות לא הוגנת של הליך המכרז", הודיע בן משה לנאמן ישראייר על ערעורו: "הצעתה המאוחרת של דמרי היוותה הפרה בוטה של כללי הליך המכירה"

נווית זומר 18:1427.12.20

מוטי בן משה מצטרף לרמי לוי ומסרב לשפר את הצעתו לרכישת ישראייר. בן משה הודיע לנאמן אי.די.בי אופיר נאור על כוונתו לפנות בערעור לבית המשפט העליון כנגד החלטת בית המשפט בדבר ביצוע התמחרות מחודשת במכרז לרכישת ישראייר.

 

 

כך עולה ממכתב ששלחה היום (א') דור אלון, שבשליטת בן משה לנאמן ישראייר, עו"ד אופיר נאור. במכתב נאמר: "כפי שידוע לך היטב קיימות לדור אלון טענות רבות בקשר עם הליך המכירה ובקשר עם ההחלטה בדבר הגשה מחדש של הצעות final and best. דור אלון סבורה כי בכל הכבוד להחלטת ביהמ"ש, ההחלטה שגויה, ובכוונתה לתקוף אותה בהליכי ערעור".  

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: אוראל כהן

 

 

על פי דור אלון, "ביצועו של ההליך החדש אינו מתיישב עם הקביעות המפורשות והנכונות בהחלטה, כי הצעתה המאוחרת של דמרי היוותה הפרה בוטה של כללי הליך המכירה, וכי אסור היה לנאמן האג"ח לשתף פעולה עם הגשתה, ומביאה לתוצאה לפיה מי שחוטא בהפרת הכללים יוצא נשכר, תוצאה שאיננה מתקבלת על הדעת.

 

"בנוסף מעלה חשש כבד של ניצול לרעה של ההצעה שהגשנו במסגרת הליך המכירה, על סמך הכללים שנקבעו על ידי הנאמן, כדי לחלץ מאחרים הצעות גבוהות עוד יותר, תוך הפרת אותם כללים ואותם מצגים. על רקע האמור מבקשת דור אלון להודיע כי ההצעה תמשיך לעמוד בתוקפה כל עוד הליכי הערעור שבכוונתה להגיש מתקיימים, כך שאם תתקבל עמדתה ובעקבות הליכי הערעור תוכרז הצעתה כהצעה הזוכה, היא תעמוד בתוקף מלא לצורך כך".

 

בן משה מוחה על כך שביהמ"ש החליט כי למרות שהצעתו של דמרי הייתה הגבוהה ביותר מבין המציעים, היא הוגשה לאחר מועד המכרז והוא אינו מבטלה, אלא קבע כי כל שלושת המועמדים, דמרי, בן משה ורמי לוי יגשו להליך מחודש של התמחרות על החברה.

 

במכתב תשובה מהיר ששלח הנאמן נאור הוא מאשים את דור אלון ובן משה בנסיון לחבל בהליך המכירה של ישראייר וטוען כי טענותיו נדחו על ידי בית המשפט. נאור הבהיר כי ככל שייגרם נזק לתהליך בעקבות צעדיו של בן משה הרי שהנזק ייתבע ממנו.

 

עוד כתב נאור לעורך דינו של בן משה: "סיכול קיומו של הליך תחרותי וניסיון להלך אימים על כל מי שמהין לפעול כנגד דעתה של מרשתך, התנהלות זו יש בה על מנת להמחיש את התנהלותה חסרת תום הלב של מרשתך, אשר מנסה להפעיל לחץ פסול של כל הגורמים הרלוונטיים להליך, למען יראו וייראו” לא ברור מדוע בחרה מרשתך לשלוח את מכתבה שבסימוכין פחות מיממה מהמועד האחרון להגשת ההצעות, חלף הגשת בקשת עיכוב ביצוע, ככל שביקשה לעכב את ההליך וכן לא הגישה ערעור ככל שהיא סבורה כי נפלו פגמים בהחלטת בית המשפט הנכבד”".

x