שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

פסגות ממזג את פעילות קרנות הנאמנות עם תעודות הסל לחברה אחת

בראש החברה הממוזגת יעמוד אייל גורן, שמנהל כיום את חברת קרנות הנאמנות; מנכ"ל חברת קרנות המדדים גיל שפירא יעזוב לפי בקשתו

חזי שטרנליכט 14:4708.07.19

בית ההשקעות פסגות הודיע היום (ב') על כך ש'פסגות קרנות נאמנות' תמוזג עם 'פסגות קרנות מדדים' לחברה אחת שבראשה יעמוד אייל גורן, שמנהל כיום את חברת קרנות הנאמנות.

 

 

 

מנכ"ל חברת קרנות המדדים, גיל שפירא יעזוב כחלק מהמיזוג, לבקשתו. לפני כשנתיים ביצע בית ההשקעות אקסלנס צעד דומה, כאשר מיזג בין חברת תעודות הסל קסם לקרנות הנאמנות.

 

בדצמבר האחרון מיזג בית ההשקעות מיטב דש את פעילות קרנות הנאמנות עם חברת תעודות הסל שלו - תכלית. הצעד ההוא בוצע באמצעות רכישה של חברת קרנות הנאמנות על ידי קסם.

 

הצעד של פסגות מגיע בעקבות הרפורמה בתחום תעודות הסל שהפכו למעשה ל'קרנות סל'. מוצר השקעה שהוא שונה בתכלית.

 

תעודות הסל היו ניירות ערך, וקרנות הסל הן מנגונים שדומים במהותם לקרנות נאמנות. המיזוג הוא צעד שבתי ההשקעות שיש להם את שני התחומים הללו, נדרשים לעשות מבחינה רגולטורית.

 

המיזוג שמבצע פסגות תוביל לכך שמצד אחד הפעילות הממוזגת תכלול את פעילות המדדים שתאגד בתוכה את קרנות המדדים, היינו קרנות הסל והקרנות המחקות, ומהצד שני את הקרנות האקטיביות, שהן למעשה קרנות הנאמנות המסורתיות.

 

ברק סורני ברק סורני צילום: רמי זרנגר

 

במסגרת מיזוג הפעילויות נקלטה פעילות פסגות קרנות מדדים לתוך פעילות פסגות קרנות נאמנות, בדרך הפוכה מזו שבוצעה למשל באקסלנס לפני שנתיים. פעילויות אלו יפוקחו על ידי דירקטוריון אחד שעומד בראשו ברק סורני מנכ"ל בית ההשקעות פסגות.

 

באוקטובר אשתקד יושמה לראשונה הרפורמה שבמרכזה הפכו תעודות הסל לקרנות סל. החוק הכניס אותן לפיקוח לפי חוק קרנות הנאמנות. קרנות הסל במהותן דומות לתעודות הסל והן נועדו לחקות מדדים. אך יש הבדלים במודל וגם בתוצאה מבחינת המשקיע.

 

בדומה לתעודות הסל, גם קרנות הסל נסחרות באופן רציף, והמסחר בהן לא מתבצע בשני מועדים קבועים ביום המסחר. השוני העיקרי הוא שתעודות הסל, במודל הישן, שהיו למעשה ניירות ערך, התחייבו להעניק את המדד, גם במחיר מסוים ליציבותן. קרנות הסל, מחקות את המדד אבל לא מתחייבות לכך, אלא מבוססות על רעיון של מאמץ מיטבי (Best Effort) והמבנה שלהן בטוח יותר מבחינת המשקיע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x