שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

"סרצ'לייט ופורר הם גורם ראוי, ואנחנו בעדם, אבל לא נתפשר על השעבוד"

כך אומר לכלכליסט סמי בבקוב, מנהל ההשקעות הראשי של הראל, על המשבר מול סרצ'לייט בסוגיית רכישת בזק. הראל לא מוכנה לוותר על סעיף השעבוד, גם לאחר המכתב של משרד התקשורת והתחייבות אינטרנט זהב לפיצוי במקום סרצ'לייט

גולן חזני 21:5018.06.19

"אנחנו בעד ההסדר, אנחנו בעד סרצ'לייט ואנחנו בעד דוד פורר השותף הישראלי של סרצ'לייט, הם רוכש ראוי, אבל כגוף מוסדי עבורנו אג"ח ללא שעבוד איננו כמו אג"ח עם שעבוד. זה לא אותו אג"ח, ולא נוכל להתפשר על הנקודה הזו", כך אמר סמי בבקוב, מנהל ההשקעות הראשי של קבוצת הראל, בסוגיית המשבר מול סרצ'לייט סביב רכישת בזק.

 

 

 

הראל היא הגוף שמונע את חתימת הסדר החוב מול סרצ'לייט שיאפשר לה לרכוש את השליטה בבזק. אלטשולר שחר והראל מהוות יחד בלוק חוסם שלא מאפשר להצעת סרצ'לייט לרכוש את השליטה ב-485 מיליון שקל, להתקבל ע"י מחזיקי האג"ח סידרה ג' של ביקום, בעלת השליטה בבזק, שלהם חייבת החברה 2.3 מיליארד שקל.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
60% 10% 30%

 

אלטשולר שחם מתנגדת להסדר בכלל, אבל הראל תומכת בהסדר תוך דרישה לפיצוי של 0.5% עם ריבית במידה שסרצ'לייט לא תשעבד את מניות בזק לטובת מחזיקי האג"ח. סרצ'לייט מוכנה להתחייב לעשות הכל כדי לשעבד, אבל לא מוכנה לפיצוי בריבית במידה שלא תעשה זאת. גם מכתב של משרד התקשורת שהועבר הערב (ג') ואשר נותן אינדיקציות שיאפשר את השעבוד, לא שכנע את סרצ'לייט ואת הראל לרדת מהעץ.

 

"בבקשה, שיקחו את המכתב לסרצ'לייט ואם יש כזה ביטחון שניתן יהיה לשעבד, למה סרצ'לייט לא מוכנים להעניק סעיף פיצוי לאג"ח בלי ביטחונות?", אמר בבקוב.

 

מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב הסכימו להעניק למחזיקי אג"ח ביקום פיצוי במקרה שהמניות לא ישועבדו, אבל הראל לא מוכנה. בבקוב: "אינטרנט זהב מוכנים להתחייב לשישה חודשים של פיצוי ואנחנו דורשים עד 2024". התמחור של דרישת הראל כפיצוי בריבית הינה כ-50 מיליון שקל, ואילו בגירסת אינטרנט זהב - הרבה פחות מכך.

 

במהלך הלילה ייעשה נסיון נוסף לשכנע את סרצ'לייט להסכים ולהגיע לפשרה, לאחר שכבר נראה היה שההסדר חוזר לחיים.

 

 

סמי בבקוב סמי בבקוב צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x