$
שוק ההון

גזית גלוב: עלייה בהכנסות וברווחים ברבעון הראשון של 2019

מימוש אחזקותיה בחברה הבת FCR הקפיץ את הרווח ב-26% ל-171 מליון שקל; ה-NOI גדל ב-8.5% ברבעון הראשון והסתכם ב-331 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 12:4222.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

"תוכנית ההתנתקות" של גזית גלוב מקנדה, כלומר המימוש החלקי בהחזקתה ההיסטורית ב-FCR, לא הפריעה לחברת הנדל"ן העוסקת בעיקר בנדל"ן מסחרי בשיעור הצמיחה שלה מדמי השכירות המתואמים (NOI).

 

 

ה-NOI היחסי בנטרול החזקותיה בעבר בחברות ריג'נסי וב-FCR, גדל ב-8.5% ברבעון הראשון והסתכם ב-331 מיליון שקל.

 

הגידול שרשמה גזית גלוב בהכנסות שלה מדמי שכירות מתואמים בנכסים זהים עמד על 2.7%. שיעור התפוסה בנכסיה ירד ב-0.4% והסתכם ב-96.2%, עיקר הסיבה לירידה נבעה מתחלופת דיירים בנכסים בשטחים שאוכלסו לאחר תקופת הדוחות הכספיים.

 

גזית גלוב רשמה רווח נקי מנוטרל מהשפעות חד פעמיות (FFO) שזינק ב-26.6%, גם הוא הודות למימוש של חלק נכבד מהחזקותיה ב-FCR. בלי הנטרול של ההחזקה בריג'נסי ברבעון המקביל, צמח ב-1.8%. הוא הסתכם ב-171 מיליון שקל בתום הרבעון הראשון.

 

ב-16 באפריל השלימה גזית גלוב את יציאתה מההשקעה רבת השנים שלה ב-FCR הקנדית. התמורה הכוללת ברוטו עמדה על כ- 1.2 מיליארד דולר קנדי, כ- 3.2 מיליארד שקל. לאחר המכירה מחזיקה גזית גלוב עדיין ב-9.9% מ-FCR. אחת התרומות העיקריות של העסקה היתה הקטנת המינוף של גזית גלוב.

 

סך הנכסים בהחזקה ישירה של החברה עומד על כ-50% מסך שווי הנכסים והחוב נטו לסך מאזן (סולו מורחב) לסוף הרבעון הראשון הסתכם בכ- 45.6%. ירידה מרמה של 53.9% בסוף 2018.

 

מנכ"ל ומייסד החברה חיים כצמן אמר "התוצאות התפעוליות שלנו ממשיכות להשתפר, תזרים המזומנים שלנו ממשיך לגדול ועולה באיכותו, המינוף קטן והוצאות המימון שלנו יורדות. התוצאות הטובות הינן בעיקר פועל יוצא של פעילות החברות הפרטיות שלנו בישראל, ברזיל וארה"ב אשר מציגות שעורי צמיחה נאים וממשיכות ליצר ערך ולהוות מנועי צמיחה מהותיים לקבוצה".

 

 

חיים כצמן יו"ר גזית גלוב חיים כצמן יו"ר גזית גלוב צילום: Agaton Strom

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x