$
שוק ההון

האחים נאוי מכרו 8% ממניות החברה חודשיים לפני הפסקת מדיניות הדיבידנד

בעלי השליטה בחברת האשראי החוץ בנקאי מכרו מניות ב-66 מיליון שקל ביוני 2017; באוגוסט 2017 ביטל הדירקטוריון את מדיניות הדיבידנד והמניה נפלה ב-16%; בשבוע שעבר פשטה רשות ני"ע על משרדי החברה וזימנה בכירים לחקירה בנוגע לעבירות שימוש במידע פנים בחברה

רחלי בינדמן 11:0602.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת האשראי החוץ בנקאי הבורסאית נאוי, דיווחה היום (ה') למשקיעיה כי ביום שלישי שחלף (ה-30 באפריל) ביצעו חוקרים של רשות ניירות ערך חיפוש במשרדי החברה. זאת במסגרת חקירה של הרשות בנוגע לעבירות שימוש במידע פנים. עוד מעדכנת החברה כי נושאי משרה בחברה נחקרו בנדון.

 

 

בעלי השליטה שאול ודורי נאוי מכרו כל אחד כ-4% ממניות החברה בתמורה לכ-33 מיליון שקל לכל אחד בהתאמה ביוני 2017. חודשיים לאחר מכן באוגוסט 2017 החליט דירקטוריון החברה לבטל את מדיניות הדיבידנד שהייתה נהוגה בחברה וזאת על מנת לשמר את איתנותה הפיננסית של החברה. בעקבות הדיווח המניה קרסה ב-16% סמוך לאחר הדיווח. ב-12% החודשים האחרונים עלתה המניה – 17% ואילו היום היא נופלת בכ-5%.

החברה לא מסרה שום פרט מידע שחושף את פשר החשדות לשימוש במידע פנים וסביב אילו עסקאות הוא נסוב.

 

מה דעתך על מניית נאוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

העסקה האחרונה שבוצעה על ידי בעל עניין בנאוי הייתה בספטמבר אשתקד כשאסף נאוי מכר מניות נאוי בשווי של כחצי מיליון שקל. אסף נאוי הוא בנו של דורי נאוי ומכהן בחברה כמנהל חדר עסקאות, סוכן שיווק ומורשה חתימה. נאוי מעמידה אשראים בין היתר לספקים ולחברות קמעונאיות במשק. עד אוגוסט 2017 כיהן בחברה כדח"צ עמי גולדין המכהן כמנכ"ל של קבוצת המזון הגדולה נטו החזקות.

 

מימין שאול ודורי נאוי, מייסדי קבוצת נאוי מימין שאול ודורי נאוי, מייסדי קבוצת נאוי צילום: עמית שעל

 

 

אף על פי ששמם של האחים נאוי זוהה בעבר הרחוק כסוג של שוק אפור, בשיחה שניהל לאחרונה פרשן "כלכליסט" יניב רחימי עם שאול נאוי הוא גילה שמרנות ואיפוק בכל הקשור לשוק האשראי. נאוי התייחס להפרשות לחובות מספוקים כשאמר "השוק שלנו לא חווה משבר בשנים האחרונות, אבל בשעת משבר, אם התיק טוב ללא חובות בעייתים החברה יכולה לעמוד בכל משבר. אבל אם עשו בלופים ולא שמו בזמן את החובות הבעיתיים, זאת בעיה".

 

על הצמיחה במאפיינת את הענף אמר: "אם אתה ואני נעמוד ברחוב ונקרא בכרוז 'בואו קחו כסף', אז תהיה צמיחה בביקוש לאשראי. השאלה האם האשראי הזה יחזור לחברה. הצמיחה היא לא חזות הכל. השאלה היא איך הגיעה הצמיחה. קל לצמוח, אבל מה שחשוב זה האם האשראי חוזר הביתה".

 

ביחס לתיק האשראי של נאוי אמר: "אנחנו מטייבים את תיק האשראי שלנו ואנחנו יודעים לפרוע אשראי. עודף של כסף גורם לטעויות. צריך ללחוץ על הברקסים כשצריך. בשנה האחרונה תיק האשראי שלנו התייצב על 2 מיליארד שקל. זה לא מקרי שהבנקים נותנים לנו 1.5 מיליארד אשראי".

 

רק לאחרונה בחנה החברה, שהפכה בשנים האחרונות לשחקן משמעותי בשוק האשראי החוץ בנקאי, להשקיע בחברת כרטיסי האשראי ישראכרט שהונפקה בבורסה, ולהיכנס כמשקיע מהותי בחברה - דרך רכישת מניות ישירות מבנק הפועלים. כעת לא ברור אם עסקה כזו תצא לפועל.

 

נאוי נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 683 מיליון שקל. מתחילת השנה עלתה מניית החברה ב-5%. 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x