$
שוק ההון

קרן פנינסולה ו-EIF חתמו על הסכם למימון חברות ישראליות ב-300 מיליון שקל

ההסכם יכלול תוכנית ערבויות להעמדת אשראי בתנאים מועדפים לעסקים קטנים ובינוניים בשלבי צמיחה מהירה, או עסקים חדשניים בתחומי הטכנולוגיה, התעשייה והשירותים; זוהי ההשקעה השניה של האיחוד האירופי בחברות ישראליות באמצעות הקרן

גולן חזני 10:2517.04.19

קרן פנינסולה לצמיחה חתמה על הסכם עם הקרן האירופית להשקעות (EIF), לצורך מימון חברות ישראליות בינוניות בכ-300 מיליון שקל. הקרן היא הגוף הפיננסי השני בישראל (הראשון בנק לאומי), שחותם על הסכם עם הקרן האירופית.

 

 

 

ההסכם יכלול תוכנית ערבויות להעמדת אשראי בתנאים מועדפים לעסקים קטנים ובינוניים הנמצאים בשלבי צמיחה מהירה או עסקים חדשניים. תכנית הערבויות נגישה לגופי מימון ישראלים כחלק מהשתתפותה של ישראל בתוכנית הורייזן 2020, תכנית הדגל של האיחוד האירופי לקידום מחקר וחדשנות - המבוצעת על ידי רשות החדשנות באמצעות המינהלת הישראלית למו"פ האירופי ISERD.

 

אורי פז, שותף מנהל בקרן פנינסולה אורי פז, שותף מנהל בקרן פנינסולה צילום: עמית שעל

 

 

התוכנית תאפשר לקרן להציע לחברות ישראליות בתחומי הטכנולוגיה, התעשייה והשירותים מימון בגיבוי ה-EIF, בתנאים מועדפים. יצוין כי קרן פנינסולה עברה תהליך ארוך ומקיף של בדיקת נאותות ע"י נציגי הבנק האירופי (EIB) כדי להצטרף לתכנית.

 

"פעילות ה-EIF בישראל הינה בעלת חשיבות עצומה בקידום האקו-סיסטם ושוק החוב המקומי. ע היום הפעילות נעשתה מול הבנקים והשתתפותה של קרן פנינסולה בתכנית אימפקט משמעותי ותחרותי ביחס למקורות החוב הקיימים בחברות בצמיחה - שיגולגל בהטבה לחברות", אמר אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות.

 

אורי פז, מנהל שותף בקרן, אמר שהתוכנית תופנה הן חברות היי-טק והן חברות מהכלכלה המסורתית עם פוטנציאל צמיחה". קרן פנינסולה היא אחת משתי קרנות שיזם משרד הכלכלה לתמיכה בעסקים קטנים ובינוניים בסוף שנת 2016, והיא מתמקדת בעסקים עם מחזור של 10-130 מיליון שקל בשנה.

 

ההשקעה הראשונה של האיחוד האירופאי באמצעות קרן EIF בסך 20 מיליון דולר, נעשתה אשתקד בהשקעת העוגן בקרן ICV III.

 

המשקיעים בקרן פניננסולה כוללים את בית ההשקעות מיטב דש, אלטשולר שחם, איילון ביטוח, קופות הגמל של האחים והאחיות, האוניברסיטאות בן גוריון והעברית, וכן את במדינה. הקרן גייסה כ-450 מיליון שקל להשקעה בעסקים קטנים ובינוניים, והשותפים המנהלים בה הם מלבד פז, הם צבי זיו מנכ"ל הפועלים לשעבר ומיכה אבני מייסד ומנכ"ל פנינסולה, ואייל ליאור המישנה למנכ"ל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x