$
שוק ההון

הנפקת ישראכרט: הגופים הפנסיוניים לא הסתערו, קרנות הגידור בלטו

בית ההשקעות מור השקיע סכום של 86 מיליון שקל, מגדל קרנות רכשה בכ-100 מיליון שקל; הפניקס ומנורה כלל לא קיבלו סחורה; משקיע פרטי בולט נוסף הוא אבי באום, בעלי חילן, שרכש כ-70 מיליון שקל בהנפקה

רחלי בינדמן 13:2904.04.19

תשקיף ההנפקה של ישראכרט חושף את רשימת המשקיעים שהצליחו לקבל סחורה בהנפקת השנה .

 

על פי התשקיף, מתברר כי רבים מגופי ההשקעה אינם גופים מוסדיים אלא שחקני נוסטרו וקרנות השקעה שככל הנראה דחקו החוצה את המוסדיים הקלאסיים שהציעו הצעות נמוכות מידי.

 

בין הקונים ניתן למצוא את חברת הנדל"ן אקרשטיין שרכשה 6.5 מיליון שקל מניות, בית ההשקעות מור שהשקיע סכום מכובד של 86 מיליון שקל, מגדל קרנות נאמנות ונוטסרו ששמו עוד כ-100 מיליון שקל, קרנות הגידור ברוש ונוקד של רועי ורמוס, קרן ספרה, קרן הגידור נץ של אלטשולר שחם, בית ההשקעות פורטה של חגי בדש.

 

בנוסף, היו גופים כמו מרב מזון (אושר עד), מורי ארקין שקנה מניות בהיקף של 5.6 מיליון שקל, חברת טלקאר, יבואנית רכבי קיה שהשקיעה 4.7 מיליון שקל. קבוצת אלייד (צ'מפיון מוטורוס) ששמה עוד 10 מיליון שקל וביכורי השדה דרום, העוסקת בשיווק פירות וירקות הנשלטת על ידי האחים אילן וששון וחברת נטו.

 

משקיע פרטי בולט נוסף הוא אבי באום, בעלי חילן, שרכש כ-70 מיליון שקל בהנפקה.

 

בלטו בהעדרם השחקנים ארוכי הטווח – קרי מנהלי הפנסיות של הציבור כאשר הפניקס ומנורה כלל לא קיבלו סחורה בהנפקה ואילו כלל, מגדל והראל קיבלו סחורה אך לא עבור החוסכים הפנסיונים. בקרב שחקני הטווח הארוך בלטו בעיקר הלמן אלדובי וילין לפידות.

 

מימין מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו ומנכ”ל ישראכרט רון וקסלר מימין מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו ומנכ”ל ישראכרט רון וקסלר צילום: סיון פרג'

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x