$
בורסת ת"א

מנכ"ל מגוריט: "מחיר למשתכן עשה לנו טוב, צעירים קנו בצפון ונשארו במרכז בשכירות"

מנכ"ל קרן הנדל"ן מתי דב אמר לכלכליסט כי "אנחנו מרגישים ביקוש חזק מאד בדיוק להשכרה, ואני מאמין שמחירי השכירות נמצאים במגמת עלייה"; מגוריט סיכמה את 2018 עם רווח של 16.7 מיליון שקל לעומת הפסד של 10.2 מיליון שקל בשנה הקודמת

חזי שטרנליכט 15:1527.03.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

"אנחנו חברה שעובדת בערך שנתיים ורבע והגענו למסה גדולה של דירות", כך אמר מנכ"ל קרן מגוריט מתי דב בשיחה עם "כלכליסט" על רקע סיכום שנת 2018.

 

לפי הדוחות הכספיים שפירסמה אתמול (ג'), הקרן סיכמה את השנה שחלפה עם הכנסות שרשמה לראשונה משכירות, בהיקף של 3.8 מיליון שקל.

בזכות ביצוע התאמות חשבונאיות לשווי ההוגן של הנכסים שברשותה, רשמה מגוריט תוספת של 38.8 מיליון שקל שסייעה לה להציג רווח כולל של 16.7 מיליון שקל בשורה התחתונה מול הפסד של 10.2 מיליון שקל ב-2017.

 

דב הסביר שהביקוש לדירות להשכרה במרכז לא נרגע, אלא להפך. "אנחנו מרגישים ביקוש חזק מאוד בדיור להשכרה, כל הדירות שלנו מאוכלסות. בחרנו נכון באזורי ביקוש ואני מאמין שמחירי השכירות נמצאים במגמת עלייה".

      

מתי דב, מנכ"ל מגוריט מתי דב, מנכ"ל מגוריט

      

 

בקרוב יתקיימו הבחירות. איך ישפיע עליכם תרחיש בו מחיר למשתכן מבוטלת?

"תוכנית מחיר למשתכן פירגנה לזוגות הצעירים קניית דירות במחירים זולים, אבל לא בהכרח איפה שהם רוצים לגור כך שהיא יצרה ביקוש לשכירות במרכז. זה עשה לנו טוב משום שאנשים קנו דירות בקריית מוצקין ונשארו לגור במרכז בשכירות, אז המחירים בשוק השכירות עולים. התוכנית גם הרחיקה את המשקיעים הפרטיים משוק הדירות - היו שנים שהם היו מעל ל-30% מהשוק והיום הם 15% בלבד. אנחנו כאן כדי להשכיר דירות לטווח ארוך".

 

לדבריו, "בסיכומו של דבר, מחיר למשתכן גרמה לירידה בהתחלות הבנייה בשוק הכללי. אני מעריך שעליות המחירים יורגשו בהמשך. אני לא יודע מה הרעיונות החדשים שיביאו השרים בממשלה הבאה. אבל אנחנו בקצב התחלות הבנייה הכי נמוך שהיה בשנים האחרונות. קצב של 38 אלף התחלות בנייה חדשות בשנה, זה פחות מ-15 אלף מהביקוש, וזה יגרום לעליית מחירים בסופו של דבר".

 

מה דעתך על מניית מגוריט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במהלך השנה שחלפה התקשרה מגוריט במספר עסקאות לרכישת ולהקמת כ-570 דירות, כאשר כ-120 מתוכן הן דירות מניבות בפרויקטים פעילים בגבעת שמואל, רמת גן וירושלים.

 

כמו כן זכתה הקרן, בשיתוף עם קבוצת מנרב, בשלושה פרויקטים נוספים של דירה להשכיר להקמה של כ-450 דירות בירושלים, בראשון לציון ובבאר יעקב. כך שנכון לתום שנת 2018, היקף הדירות - הגמורות, בבנייה ובתכנון - של הקרן עומד על כ-750 דירות בהיקף כספי של למעלה ממיליארד שקל.

 

כמות הדירות המניבות של החברה צפויה לגדול לכ-250 יחידות דיור במהלך השנה הנוכחית, זאת בשל אכלוס קרוב של מגדל מגורים שלם להשכרה בשכונת נווה דוד ברמלה, וכן לאור עסקה שעליה דיווחה החברה בתחילת השבוע הנוכחי. במסגרת העסקה רכשה מגוריט 11 דירות מוכנות בנות שלושה וארבעה חדרים, בפרויקט הרצליה הילס בהרצליה, תמורת כ-27.6 מיליון שקל.
 

בכוונת הקרן לנסות ולהרחיב את כמות הדירות בפרויקט בהרצליה ל-20 דירות לפחות. על פי ההסכם היא נאותה לשלם חלק מהתמורה לדירות במניות שלה, וסכום של 8 מיליון שקל ממה שישולם למוכרי הדירות יהיה במניות שתהיינה חסומות לשנה.

 

מחיר המניה בעסקה יעמוד על 85 אגורות (כ-9.4 מיליון מניות), כך שבתוספת הנפקת ההון בסך של כ-22.5 מיליון שקל שבוצעה לבתי ההשקעות המובילים, פסגות וילין לפידות, היקף ההון שגייסה הקרן מתחילת השנה עומד על כ-30.5 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x