$
שוק ההון

אדלטק השלימה עסקת מימון מחדש בהיקף של 1.1 מליארד שקל

מדובר בשורת עסקאות של מימון מחדש להחלפת הלוואות שנילקחו במקור עבור הקמת תחנות הכוח רמת נגב אנרגיה ואשדוד אנרגיה, כאשר הכסף מגיע מקונסורציום בהובלת מזרחי טפחות

ליאור גוטמן 14:2328.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קבוצת אדלטק, שמתמחה בהקמה ותחזוקת תחנות כוח פרטיות, סגרה לפני מספר ימים חבילת מימון בהיקף של כ-1.1 מיליארד שקל. מדובר בשורת עסקאות של מימון מחדש (Re-finance) להחלפת הלוואות שנילקחו במקור עבור הקמת תחנות הכוח רמת נגב אנרגיה ואשדוד אנרגיה, כאשר הכסף יגיע מקונסורציום בהובלת מזרחי טפחות ובהשתתפות מגדל, הפניקס, הבנק הבינלאומי, מיטב דש ואיילון. בטא פייננס ליוו את בנק מזרחי בכל תהליך המימון והמו"מ.

 

 

חבילת המימון החדשה נועדה להחליף מימון ישן שניתן במקור וטרם הקמתן מבנק לאומי. תחנת הכוח הראשונה ממוקמת ברמת חובב, פעילה מסוף 2015, ומספקת כ-120 מגה וואט למפעלי הסביבה. התחנה השנייה ממוקמת באזור התעשיה הצפוני באשדוד, מספקת כ-55 מגה וואט ואף היא פועלת מסוף 2015 עם מכירת חשמל וקיטור ללקוחות שם.

 

שתי תחנות הכוח האמורות אינן היחידות שאדלטק מחזיקה בתחום ייצוא החשמל העצמאי, וברשותה אחזקה נוספת של כ-19% גם בתחנת הכוח הפרטית דוראד. כפי שנחשף בכלכליסט לפני כשבוע וחצי אדלטק ניגשה למכרז הענק לרכישת תחנת הכוח אלון תבור שיוצאת מידי חברת החשמל ונמכרת לשוק הפרטי בהיקף משוער של כ-800 מיליון שקל.

 

אודי וילד מנכ"ל אדלטק אודי וילד מנכ"ל אדלטק צילום: עמית שעל

 

במשק האנרגיה מסבירים שהריביות הנמוכות כמו גם עסקת המחזור של עסקת הגז שם פתחה פתח לביצוע מימון מחדש. באוקטובר 2017 המירה אדלטק כמחצית מחוזה הגז היקר שהיה לה מול מאגר תמר לשני חוזי גז חדשים מול אנרג'יאן היוונית/ברטית בהיקף כולל של כ- 2.65 BCM למשך תקופה מינימאלית של 14 שנה, ובהנחה שנאמדת בשוק סביב 20% פחות ממה ששולם למאגר תמר. צמצום העלויות הוביל בין השאר להכרה שניתן לצמצם גם את עלויות הקמת תחנות הכוח.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x