$
בורסת ת"א

אפריקה ישראל על בן משה: "הדעת אינה סובלת שיצא בלא כלום מביטול העסקה"

החברה העבירה לביהמ"ש המחוזי בת"א הודעת תמיכה בדרישת מחזיקי האג"ח לחילוט הפיקדון של בן משה, בסכום של 90 מיליון שקל - בעקבות החלטתו לסגת מההסדר לרכישתה

מיקי גרינפלד 08:3121.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אפריקה ישראל תומכת בדרישת הנאמנים ומחזיקי האג"ח לחילוט הפיקדון של 90 מיליון שקל שהעביר מוטי בן משה (באמצעות אקסטרה שבבעלותו) במסגרת ההסדר לרכישת אפריקה, שלא יצא לבסוף לפועל.

 

בהודעה לבית המשפט מציינת אפריקה: "בשים לב למכלול נסיבות העניין, להתמשכות והתארכות התהליך, ולהוצאות כבדות המשקל שנגרמו לחברה בעטיה של התנהלות הרוכשת, ולחוסר הוודאות שנוצר בקשר עם עתיד החברה בשל אי השלמת התהליך, מצטרפת החברה לעמדת הנאמנים כפי שקיבלה ביטוי בבקשה וסבורה כי יש להורות על חילוט הפיקדונות".

 

עוד מציינת החברה בבקשה: "הדעת אינה סובלת תוצאה לפיה עם ביטול ההסדר בשל נושא שמצוי לחלוטין באחריות הרוכשת, תרד לטמיון השקעת משאבים כבירה לאורך תקופה של למעלה משנתיים וחצי ואבדן רוכשים פוטנציאליים, והרוכשת תצא בלא כלום זולת הוצאותיה שלה".

 

אפריקה מבהירה בבקשה לבית המשפט כי היא אינה בקיאה בכל המסכת העובדתית שהובילה לנסיגת מוטי בן משה מההסדר, ואף לא היתה שותפה בפועל למרבית הדיונים בין הצדדים בעת גיבוש ההסדר.  

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

ב-8 בינואר הודיע מוטי בן משנה למחזיקי האג"ח באפריקה כי הוא נסוג סופית מההסדר והאשים אותם באחריות לפיצוץ העסקה. המשבר בעסקה החל לאחר שבן משה ביקש דחייה של חודש בהוצאה לפועל של ההסדר והעברת התשלומים המובטחים למחזיקים, בטענה שעדיין לא התקבלו אישורי הגבלים בחלק מהמדינות.

 

המחזיקים דרשו עבור הדחייה תשלום ריבית נוספת ובן משה סירב לכך. במכתב ששלח לנציגות המחזיקים כתב שמאחר שהם העמידו תנאים להארכת המועד והחלו במגעים עם צדדים נוספים ההסדר ביניהם מבוטל.

 

בן משה ביקש להשיב לו את הפיקדון שהעביר במסגרת ההסדר לצורך ביצועו אך המחזיקים סירבו לכך ופנו לבית המשפט המחוזי בת"א (לדיון בפני השופט איתן אורנשטיין) בדרישה לחלט את הפיקדון, בטענה כי הוא זה שלא עמד בתנאי ההסדר. הודעת אפריקה ישראל האמורה הועברה לבית המשפט בתגובה לבקשת המחזיקים.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x