$
בורסת ת"א

בעלי אג"ח אפריקה ידונו היום בהצעת הגישור של בן־משה

רגע לפני תום האולטימטום של המחזיקים, הציע להם בן־משה לקיים הליך גישור מהיר. הנציגות תחליט היום אם להיענות להצעה ובאילו תנאים

גולן חזני 07:2023.12.18

נציגות מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל תחליט היום (א') אם להיענות להצעתו של מוטי בן־משה לקיים על המחלוקות שביניהם הליך גישור מהיר שיימשך לכל היותר עד סוף השבוע. הצעתו של בן־משה נשלחה ביום חמישי בערב, זמן קצר לפני תום האולטימטום שהציבה הנציגות, שלפיו בתמורה להסכמה על דחיית המועד לקיום התנאים המתלים לעסקת אפריקה, על בן־משה למלא אחרי שורה של דירישות שהציבו המחזיקים. 

בן־משה הציע לדחות את מועד קיום התנאים המתלים עד סוף ינואר, הצעה שמקובלת על רוב המחזיקים אשר דורשים שלושה תנאים בתמורה לדחייה: התנאי הראשון, תשלום ריבית של 15 מיליון שקל או פחות אם האישורים הרגולטוריים יתקבלו בזמן קצר יותר מחודש וחצי, הגדלת הפיקדון ב־40 מיליון שקל נוספים, ל־130 מיליון שקל, ואישור של בן־משה לחילוט הפיקדון הסופי אם האישורים לא יגיעו עד סוף ינואר.

 

מקורבים לנציגות העריכו כי אם בן משה יסכים להגדיל את הפיקדון גם בסכום נמוך יותר, אבל יציג אישורים שלפיהם יש ברשותו 3.1 מיליארד שקל לרכישת השליטה באפריקה נכסים, קיים סיכוי שהנציגות תלך לקראתו. עם זאת, קיים ספק גדול אם בן־משה יצליח לגייס בתנאי השוק הנוכחיים חוב של 800 מיליון שקל שלו הוא זקוק כדי לעמוד בתנאי העסקה. את הגיוס אמורה לבצע אלון רבוע כחול, שתשואות האג"ח שלה הגיעו ל־8.4% בסוף השבוע.

 

המכתב ששלחו עורכי הדין של בן־משה, רענן קליר ואלון בנימיני, לנציגות ביום חמישי היה תוקפני. הוא מאשים את הנציגות בנסיון לכפות עליו שינויים בהסדר החוב שעליו הם חתומים ואשר אושר על ידי בית המשפט. "מדובר בפעולות כוחניות שגורמות נזק אדיר, וקשה שלא להשתומם כיצד מרשים לעצמם נציגי מחזיקי האג"ח לנהוג באופן מזיק וחמור כל כך שמעמיד את ההסדר בפני סיכון חמור", נאמר במכתב.

 

בן־משה גם האשים את הנציגות בהובלת מסע תקשורתי מכפיש נגדו ואיים שאם המחזיקים לא יסכימו לגישור הוא ינקוט צעדים כדי להגן על זכויותו. המחזיקים, מנגד, טוענים כי בן־משה מעניק פירוש לא נכון לדברים שסוכמו מולו ובנוסף הם מתוסכלים מהעובדה שלאורך שנה שלמה לא קיבלו ריבית כלשהי בגין ההסדר מבן־משה.

 

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x