$
שוק ההון

כיל חתמה על הסכם למכירת אשלג לסין במאות מיליוני דולרים

יצרנית האשלג חתמה על הסכמי אספקה בין השנים 2019 ל-2021 בהיקף של 3 מיליון טון אשלג, עם אופציה למכירה נוספת של עוד 750 אלף טונות; המחיר ייקבע לפי המחיר הממוצע בסין לאותה תקופה; לאחרונה חתמה כיל על הסכמים בסין במחיר של 290 דולר לטון אשלג

חזי שטרנליכט 07:3808.11.18

לאחר מו"מ ארוך שהתעכב במשך חודשים, הודיעה אמש (ה') יצרנית האשלג כיל שבשליטת החברה לישראל, על הסכם למכירת אשלג לסין. על פי הדיווח, החברה חתמה על הסכמי מסגרת נוספים שמטרתם לקבוע כמויות אספקה לשלוש שנים בהיקף של 3 מיליון טון אשלג לתקופה הכוללת, עם אופציה למכירה נוספת של עוד 750 אלף טונות של אשלג.

 

 

הסכמי המסגרת המדוברים יהיו רלוונטיים בין השנים 2019 ל-2021, כאשר המחירים עבור הכמויות המדוברות ייקבעו לפי המחיר הממוצע של האשלג בסין במועד ההספקה. לאחרונה חתמה כיל על חוזה אספקה בסין במחיר של 290 דולר לטון אשלג. בשנים האחרונות חזר מחיר האשלג להתאושש בקצב מהיר מדי שנה, ונראה כי בסין החליטו לשנות גישה במו"מ.

 

השנה כאמור נוהל מו"מ שהתארך מאוד מעבר לסביר, עד כדי כך שעברו למעשה למעלה משלושה חודשים לאחר סיומו של ההסכם האחרון הרשמי (סוף יוני). הלקוחות של כיל בהודו למשל נאלצו לסגור על הסכמים לרכישת אשלג עוד לפני סין, מה שבדרך כלל לא קרה.

 

עידן עופר בעל השליטה בכיל עידן עופר בעל השליטה בכיל צילום: בלומברג

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x