$
שוק ההון

כיל מסכמת את הרבעון השלישי עם זינוק של 54% ברווח הנקי

יצרנית הכימיקלים דיווחה על רווח נקי של 129 מיליון דולר לעומת רווח של 84 מיליון דולר ברבעון המקביל; מנכ"ל כיל רביב צולר: " עברנו להעדפת ערך על פני כמות"

כתב כלכליסט 09:3301.11.18

יצרנית הכימיקלים כיל, בניהולו של רביב צולר, פרסמה היום (ה') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי והציגה זינוק ברווח הנקי.

 

המכירות של החברה הסתכמו במהלך הרבעון שחלף ב-1.37 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 1.44 מיליארד דולר ברבעון השלישי בשנת 2017. בחברה מציינים כי הירידה במכירות נובעת ממכירת עסקי בטיחות האש ותוספי השמן בסוף שנת 2017. העסקים נמכרו תמורת 1 מיליארד דולר לקרן ההשקעות האמריקאית SK Capital.

 

לעומת הרבעון הקודם (רבעון שני) נרשמה יציבות בהכנסות כתוצאה מירידה בכמויות המכירה של אשלג עקב החתימה המאוחרת על חוזי אספקה ללקוחות בסין ובהודו.

 

בתוך כך, דיווחה החברה על רווח תפעולי של 196 מיליון דולר לעומת 180 מיליון דולר ברבעון השלישי לשנת 2017 ורווח נקי של 129 מיליון דולר לעומת 84 מיליון דולר ברבעון המקביל, צמיחה של 54%.

  

בניכוי התרומה של העסקים שנמכרו, שכללה רווח עונתי חריג מעסקי בטיחות אש ברבעון השלישי לשנת 2017, הרווח התפעולי המתואם גדל בשיעור של 43%.

 

במהלך הרבעון החברה נהנתה ממחירי דשנים גבוהים יותר, כמו גם מהשפעת יוזמות ממוקדות-ערך בעסקי המוצרים המיוחדים. מחירים גבוהים יותר של קומודיטי ומוצרים מיוחדים יותר מאשר קיזזו את ההשפעה השלילית של כמויות מכירה נמוכות יותר ועלויות גבוהות יותר של חומרי גלם, אנרגיה והובלה.

 

מנכ"ל כיל רביב צולר, ציין: "התוצאות החזקות של כיל ברבעון השלישי נבעו משיפור בתנאי השוק ומהמיקוד המתמשך באופטימיזציה תפעולית וביוזמות להעדפת ערך על פני כמות. המומנטום העסקי שלנו נמשך על אף ירידה זמנית בכמויות מכירת האשלג לעומת הרבעון המקביל בשל העיכוב בחתימת חוזים עם לקוחות בסין ובהודו".

 

רביב צולר מנכ"ל כיל רביב צולר מנכ"ל כיל צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x