$
שוק ההון

יו"ר פז התפטר מתפקידו: "התנהלות הדירקטוריון מעלה שאלות"

במכתב ההתפטרות כתב יצחק עזר כי יעזוב את תפקידו באופן מיידי ברקע מחלוקות עמוקות בינו לבין הדירקטוריון וההנהלה על דרך ניהול החברה; גבי רוטר בעלי קסטרו ימונה כמחליף זמני

יו"ר חברת האנרגיה פז, יצחק עזר, הודיע היום (ג') על התפטרותו המיידית מדירקטוריון החברה.

 

 

במכתב ההתפטרות מתח עזר ביקורת על דירקטוריון והנהלת החברה בראשותו של יונה פוגל: "מזה תקופה נתגלעו מחלוקות עמוקות ביני (ולא רק ביני) לבין רוב חברי הדירקטוריון וההנהלה על דרך ניהול החברה, המבנה הארגוניה שלה וכן ביחס לאסטרטגיה העתידית שלה החברה. לדעתי, הדרך שבה ניהלה ועדת המינויים של הדירקטוריון את בחירת המומלצים על ידה מעלה שאלות כבודות ביחס לממש התגידי הנהוג בחברה".

 

עזר, הנחשב למקורבו של צדיק בינו, מונה ליו"ר דירקטוריון פז בספטמבר 2016 במקומו של בינו לאחר שזה התפטר בעקבות חוק הריכוזיות - שאילץ אותו לוותר על השליטה בחברה, ובהתאם גם על תפקיד היו"ר.

 

עזר (65) הוא רואה חשבון, שיכהן כדירקטור בפז משנת 2005. הוא בעליו של משרד רואי חשבון וייעוץ כלכלי יצחק עזר ושות רואי חשבון. לעזר תואר בחשבונאות וכלכלה, ובנוסף תואר במשפטים. לאורך השנים שימש כמרצה בתחום החשבונאות במספר מוסדות אקדמאים.

 

כמו כן, כיהן במספר ועדות ציבוריות דוגמת נתב"ג 2000, הוועדה לבחינת מצב חובות הקיבוצים, הועדה לבחינת הקריטריונים להקצאת מענק איזון לרשות המקומית ("וועדת גדיש").

 

 

"כלכליסט" חשף לאחרונה כי הגופים המוסדיים שמחזיקים בכ־61% מהחברה מתכננים מהפך בדירקטוריון כדי להפוך את החברה לאגרסיבית יותר. פז מתפקדת בשנה האחרונה כחברה ללא גרעין שליטה, ונשלטת על ידי הציבור.

 

ב־16 באוקטובר עתידה להתקיים אסיפת בעלי מניות גורלית, שבה באופן חריג כל אחד משלושה גופים מוסדיים - מיטב דש, מנורה וילין לפידות - יעמיד מועמד מטעמו להחלפת דירקטור מכהן שמתמודד על חידוש כהונתו.

 

כך יוחלפו שלושה דירקטורים, כשמטרת המוסדיים היא ליצור דירקטוריון שיפסיק לגלות "שמרנות יתר" וייקח יותר סיכונים.

 

את עזר בתפקיד היו"ר יחליף גבי רוטר, בעלי רשת האופנת קסטרו, שצפוי אף הוא לעזוב את דירקטוריון החברה בישיבת בעלי המניות הקרובה.

 

תחנת דלק של פז תחנת דלק של פז צילום: שאול גולן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x