$
בורסת ת"א

מזרחי דחה הצעת הסדר לשלם לרשויות ארה"ב קנס של 342 מיליון דולר

בתום ישיבה סוערת הלילה החליט דירקטוריון הבנק לדחות את הצעת ההסדר שהגיש משרד המשפטים האמריקאי, זאת בעקבות החקירות שמתנהלות נגד הבנק ע"י הרשויות בארה"ב בנוגע להעלמות מס של לקוחותיו האמריקאים

רחלי בינדמן 07:0008.08.18

דירקטוריון בנק מזרחי קיים הלילה (ד') דיון סוער. זאת לאחר שמשרד המשפטים האמריקאי הגיש לבנק הצעת הסדר לתשלום קנס בקשר עם החקירות שמתנהלות נגד הבנק על ידי הרשויות בארה"ב ביחס להעלמות מס של לקוחותיו האמריקאים.

 

 

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

האמריקאים הציעו לבנק להגיע להסדר בו ישלם קנס בגובה 342 מיליון דולר אלא שלאחר דיון בדירקטוריון הוחלט כאמור לסרב להצעת ההסדר. לפי הודעת הבנק, המכתב מאת משרד המשפטים "נוקב בסכום ללא כל פירוט או עקרונות תחשיב" המבססים אותו. עוד נמסר כי "למכתב הנ"ל גם צורפה לראשונה טיוטת מסמך עובדתי אשר עשוי לשמש בסיס להסדר אפשרי מסוג Deferred Prosecution Agreement (אם כי טיוטת ההסדר עצמה לא הועברה), וזאת תוך הבעת ציפייה לקיום מו"מ במטרה להגיע להסדר מוסכם בהקדם".

 

 

 

בהודעת מזרחי נכתב עוד כי בא כוחו האמריקאי של הבנק ציין במכתב למשרד המשפטים האמריקאי כי "הוא והבנק סבורים שכל חישוב סביר המבוסס על ההתנהגות הנטענת של קבוצת הבנק, באמצעות עובדיה, כפי שתוארה ע"י משרד המשפטים עצמו, יוביל לסכום נמוך באופן משמעותי מאוד מהסכום שהוצע לבנק".

 

למרות התנגדותו של מזרחי להצעת ההסדר של האמריקאים, ל"כלכליסט" נודע כי בנק ישראל צפוי לדרוש מהבנק לבצע הפרשה בדוחותיו על סמך המידע החדש שהגיע גם אם ההפרשה לא תהיה על מלוא גובה הסכום.

 

אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי צילום: עמית שעל

 

עד כה הפריש מזרחי סכום של 45 מיליון דולר בדוחותיו עבור הקנס הצפוי. הדירקטוריון הנחה את יועציו המשפטיים לשלוח לאלתר תשובה לאמריקאים לפיה בכל תרחיש סביר גובה הקנס אמור להיות משמעותית נמוך יותר.

 

כנגד הבנקים פועלים, לאומיומזרחי מתנהלות בשנים האחרונות חקירות של הרשויות בארה"ב סביב העלמות מס של לקוחות הבנק האמריקאים שלכאורה הבנקים העלימו מהם עין.

 

לאומי היה הראשון שסגר את הפרשה עם תשלום קנס של מעל מיליארד שקל אך פועלים אף שביצע כבר הפרשות של מאות מיליוני דולרים טרם סגר אותה סופית. בעקבות הפרשה הופעלו על הבנקים לחצים לסגור פעילויות שלהם בחו"ל והם אמנם צמצמו אותן משמעותית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x