שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

הבנקים הנושים דורשים מאינטרנט זהב לעצור את מכירת בי-קום לאחים נוימן

הבנקים קוראים למנכ"ל דורון תורג'מן לעצור את הליך המכירה וטוענים שמכירת מניות השליטה בבזק - החברה הבת של בי-קום - צריכה להיעשות במכרז מסודר ולא בעיסקת בזק; אם תורג'מן יסרב, צפויים הבנקים לפנות לבית המשפט

גולן חזני 14:0517.06.18
הבנקים הנושים של יורוקום והמנהלים המיוחדים שפועלים מטעמם, דורשים מאינטרנט זהב לעצור מיד את הליך מכירת השליטה בחברה הבת בי-קום, בעלת השליטה בבזק, לאחים חן וצחי נוימן.

לכלכליסט נודע כי הבוקר (א') יצא מכתב מטעם המנהלים המיוחדים למנכ"ל בי-קום דורון תורג'מן, בו הוא נקרא לעצור את התהליך. במקרה שתורג'מן יסרב, צפויים הבנקים לפנות לבית המשפט ואולי לנסות להוציא צו מניעה לעיסקה.

מנכ"ל בי-קום ואינטרנט זהב דורון תורג'מן מנכ"ל בי-קום ואינטרנט זהב דורון תורג'מן צילום: אוראל כהן

 

הבנקים הם בעלי השליטה למעשה באינטרנט זהב (55%) המחזיקה בשליטה בבי-קום (65%) וזו מחזיקה בשליטה (26%) בחברת התקשורת בזק. העיסקה בין אינטרנט זהב לאחים נוימן שמעוניינים לרכוש 52.5% ממניות החברה תמורת 730 מיליון שקל, נחשפה הבוקר בכלכליסט.

 

האחים חן וצחי נוימן האחים חן וצחי נוימן צילום: רועי פלדה

 

הבנקים טוענים כי מכירת מניות השליטה בבזק צריכה להיעשות במכרז מסודר ולא בעיסקת בזק. לעומת זאת אינטרנט זהב טוענת כי מדובר בעיסקה טובה, בפרמיה נאה מעל מחיר השוק, שפותרת את כל הבעיות של פירעון החובות של החברה. העימות בין הצדדים צפוי להימשך אם כי ההצעה של נוימן פוקעת מחר, ועשויה לקבל ארכה.

 

בשעה זו עולה מניית בי-קום ב-6% במסחר בבורסה בתל אביב על רקע העיסקה. אינטרנט זהב אישרה בדיווח לבורסה את הפרסום בכלכליסט וציינה כי מדובר בעיסקה שתפתור את בעיית הריכוזיות של הפירמידה. ואת כלל החוב של אינטרנט זהב שעומד על 550 מיליון שקל נטו.

 

החברה ציינה בדיווח כי "דירקטוריון החברה קיים דיונים בנושא והביע את עמדתו לפיה הצעד האחראי והנכון הוא לשקול בחיוב את העסקה. זאת בין היתר לאור מחיר העיסקה האיכותי, הוודאות הגבוהה ביחס להצעות אחרות אשר נבחנו על ידי הנהלת החברה וסביבת השוק הנוכחית.

 

"מתווה העיסקה הנוכחי משקף השאת ערך איכותית לכלל בעלי המניות של החברה, תוך יצירת ביטחון מלא לטובת מחזיקי אגרות החוב של החברה והותרת ערך עתידי בדמות שיעור האחזקה הנותר".

 

הבנקים מבקשים למנות חמישה דירקטורים לחברה מטעמם, ובכך להשיג רוב בדירקטוריון. אינטרנט זהב הודיעה כי אינה תומכת בהרחבת הדירקטוריון ומוכנה למנות רק שני דירקטורים מטעם הבנקים במקום שניים שעוזבים. הבנקים הודיעו כי הם דורשים מהחברה לכנס אסיפת בעלי מניות לצורך הרחבת הדירקטוריון ומינויים של חמישה דירקטורים מטעמם. אסיפה כזו תעביר קרוב לודאי את ההחלטה, אולם נדרש 35 יום לקיומה מיום ההודעה עליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x