שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בן משה סרב להצעת הפשרה והסדר החוב של אפריקה על סף פיצוץ

איש העסקים סרב להצעת ביהמ"ש סביב תשלום החוב האפשרי למס הכנסה, בעוד שמחזיקי האג"ח ורשות המסים הסכימו להצעה; נציג מחזיקי אג"ח אפריקה: "כנראה שאין מנוס ממאבק משפטי"

יניב רחימי 15:2009.05.18

בדיון שהתקיים היום (ד') בבית המשפט המחוזי בתל אביב הודיע מוטי בן משה שהוא מסרב לקבל את הצעת בית המשפט לפיתרון דרישת רשות המסים לתשלום שומת מס בהיקף של 245 מיליון שקל.

 

בדיונים קודמים הציע נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, שמחזיקי האג"ח יפקידו סכום של 120 מיליון שקל בפיקדון שישמש למקרה שדרישת רשות המסים תתברר כמוצדקת. אולם, בעוד שמחזיקי האג"ח ורשות המסים הסכימו להצעת בית המשפט, בן משה לא הסכים לה ונימק את סירובו בכך שהוא לא מסכים לכך שלנושים של אפריקה תהיה זכות לטעון שעליו יהיה לשלם את החיוב במס.

 

מוטי בן משה באסיפת מחזיקי אג"ח אפריקה ישראל מוטי בן משה באסיפת מחזיקי אג"ח אפריקה ישראל צילום: עמית שעל

 

בשלב זה עומדות בפני מחזיקי האג"ח שלוש אלטרנטיבות: הראשונה, ניהול משא ומתן עם בן משה בניסיון להביא לפשרה. הסבירות להתממשות התרחיש הזה היא הנמוכה ביותר לאור אי האמון בין הצדדים. האפשרות השנייה היא למצוא משקיע אחר שיכנס בנעליו של בן משה וירכוש את אפריקה במסגרת הסדר חוב. האפשרות השלישית היא מעבר למסלול של פירוק באופן שבו אפריקה תפורק ונכסיה ימכרו בהליכי פירוק.

 

אפשרות נוספת שעומדת בפני הנאמנים היא להגיש לבית המשפט בקשה סדורה לכפות את אישור הסדר החוב באופן שבו רשות המסים לא תוכל לדרוש מאפריקה תשלומים כלשהם.

 

עו"ד אופיר נאור, המייצג את מחזיקי אג"ח כח' של אפריקה אמר ל"כלכליסט": "יצאנו כרגע מבית המשפט ללא הסדר ואנחנו נערכים לשלב הבא. ההסדר נעשה 'As is' אחרי תהליך ארוך של מו"מ ובדיקות וכיום מוטי בן משה מנסה לחזור בו ולגלגל אלינו את חיוב המס. לצערי כנראה שאין מנוס ממאבק משפטי".

 

לעמדת מוטי בן משה ההצעות שהוגשו על ידי החברות שבשליטתו בתוקף מלא וכל מה שנדרש זה לדון בבקשה שהוגשה נגד דרישת רשות המסים או לקיים הליך גישור בדרישת רשות המסים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x