שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

כצפוי: שלמה רודב מונה ליו"ר בזק

רודב יחליף בתפקיד את היו"ר הזמני דוד גרנות שהסיר את מועמדתו לפי כחודש; בעבר כיהן רודב כיו"ר בזק וכן כיו"ר ענקית המזון הישראלית תנובה

שירות כלכליסט 14:2930.04.18

דירקטוריון חברת התקשורת בזק אישר היום (ב') את מינויו של שלמה רודב ליו"ר החברה. רודב יחליף את יו"ר הזמני דוד גרנות שהסיר את מועמדותו לתפקיד לפני כחודש.

 

מדובר למעשה בפעם השנייה של רודב בדירקטוריון בזק - בעבר כיהן כיו"ר חברת התקשורת וכן כיו"ר ענקית המזון הישראלית תנובה. כיום רודב הוא מבעלי השליטה בחברת קרור ומכהן כיו"ר שלה.

 

בתוך כך, מכירת השליטה בבזק מתקדמת כאשר היום נודע ל"כלכליסט" כי כי אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, מנהל עם הבנקים הנושים של יורוקום מגעים חשאיים ומציע להם הצעה מהפכנית: תשלום במניות סלקום תמורת רכישת יורוקום. בכך עוקף אלשטיין את המכשול המרכזי, שהוא התנגדות הממונה על הגבלים לכך שיחזיק בבזק לפני מכירת כל מניות סלקום שבידיו. 

 

לפי ההצעה, אלשטיין ישלם 750 מיליון שקל במניות סלקום תמורת כל נכסי יורוקום: אינטרנט זהב השולטת בבזק, חלל תקשורת, אנלייט ופרויקט מידטאון. עסקה כזאת עשויה לקרוץ לבנקים כי היא כוללת מכירת הנכסים כמקשה אחת, וגם פותרת את הבקשה לפירוק יורוקום שהגישו נושי החברה האחות יורוקום נדל"ן.

 

 

שלמה רודב יו"ר בזק שלמה רודב יו"ר בזק צילום: אלדד רפאלי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x