שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

מוטי בן משה סרב להצעת נציגות אפריקה להעברת מחלוקת המס להכרעת אורנשטיין

נציגות מחזיקי האג"ח של חברת האחזקות תחזיר את נושא המס להצבעה נוספת סביב השאלה אם להפקיד 120 מיליון שקל מתמורות ההסדר, בנאמנות, עד למתן החלטה בנושא

גולן חזני 17:0625.04.18
מוטי בן משה סירב לאופציה של החלטה מהירה של השופט איתן בורנשטיין לגבי החוב של אפריקה ישראל לרשות המיסים. נציגות מחזיקי האג"ח של החברה תחזיר את נושא המס להצבעה נוספת סביב השאלה אם להפקיד 120 מיליון שקל מתמורות ההסדר, בנאמנות, עד למתן החלטה בנושא המס.

 

 

בתוצאות ההצבעה שפורסמו הבוקר נמסר כי האופציה של נסיון לקבל החלטה מהירה של בית המשפט לגבי היקף הפרעון של החברה עבור החוב המקורי שעמד על 245 מיליון שקל לטענת רשות המיסים ואילו לדברי אפריקה עומד על אפס. כזכור הציע בורנשטיין להפקיד 120 מיליון שקל בידי נאמן שישמשו לתשלום החוב לאחר שבית המשפט יקבל החלטה בתהליך.

 

ההצעה להפקיד את הכסף מתמורות האג"ח קיבלה תמיכה של 70% בלבד מהמחזיקים בשלוש סדרות האג"ח של אפריקה בעוד שלאישורה נזקק רוב של 75%. ב-29 בחודש תיערך הצבעה נוספת, שבה יתבקשו המחזיקים להחליט אם להפקיד את הסכום, ולאחר ההחלטה לתבוע אותו מבן משה, או לא להפקיד ואז המשמעות היא פיצוץ ההסדר ונסיון ליטול פקדון של 100 מיליון שקל של בן משה לצורך ההסדר.

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x