$
שוק ההון

אחרי שמכר את בראק אן וי: טדי שגיא רכש בניין במרכז לונדון במיליארד שקל

הבניין שאותו רכש טדי שגיא ממוקם במרכז לונדון ומשתרע על 20,000 מ"ר. במקביל מרכז שגיא את כל פעילות הנדל"ן שרכש בשנים האחרונות - הכוללת את הקמדן מרקט ועשרות מבנים מסחריים - תחת קורת גג אחת בחברת LabTech

אורן פרוינד 13:4410.04.18

אחרי שמכר את השליטה בחברת בראק אן וי, איש העסקים טדי שגיא מאחד את כל פעילות הנדל"ן של הקבוצה שלו תחת קורת גג אחת: חברת LabTech. החברה החדשה השלימה היום (ג') עסקת רכישה חדשה של בניין משרדים בלב לונדון בהיקף של כ-200 מיליון ליש"ט (מיליארד שקל) - כך דיווחה החברה היום בבוקר למשקיעיה בלונדון.

 

החברה החדשה של שגיא תרכז את כל פעילות הנדל"ן שרכשה קבוצת שגיא בשנים האחרונות. פורטפוליו הנכסים כולל את הקמדן מרקט של לונדון (בעלות מלאה) ועשרות מבנים מסחריים, רובם באזור הולבורן בלונדון. בנוסף, LabTech מפעילה את LABS, רשת של מתחמי עבודה משותפים המפעילה כעת חמישה מתחמים בלונדון ומתחם גדול בת"א, בחמש הקומות העליונות של בניין עזריאלי שרונה. כמו כן, החברה מחזיקה גם במספר חברות טכנולוגיה התומכות בפעילויות הנדל"ן.

 

במסגרת המהלך מונה חן מורבסקי, לתפקיד מנכ"ל LabTech. מורבסקי שימש בעשור האחרון בתפקיד משנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים ברשת פארק פלאזה הוטלס (PPHE), אשר נמצאת בשליטת איש העסקים אלי פפושדו ונסחרת בבורסת לונדון. לתפקיד סמנכ"ל הכספים של LabTech מונה רו"ח שגיא נירי, עד לאחרונה מנכ"ל חברת מטומי.

 

בניין LabTech בלונדון בניין LabTech בלונדון צילום: יח"צ

 

החברה החדשה השלימה היום כאמור עסקה לרכישת בניין גדול במרכז לונדון - 90 High Holborn, בהיקף של כ-200 מיליון ליש"ט. במבנה, בשטח בנוי של כ-20,000 מ"ר, פועלים משרדים וחברות שונות המעסיקים 3,671 עובדים. בכוונת LabTech להסב חלק מהמבנה למתחם LABS חדש ונוסף בלונדון. חברי המתחם החדש יצטרפו ליותר מ-12,000 חברים ב-LABS הצפויים להימנות בסוף השנה.

 

העסקה החדשה מצטרפת לשורה רחבה של רכישות שביצעה קבוצת שגיא ברחבי לונדון, בדגש על הולבורן, בהיקפי ענק. לפני כשנה וחצי רכשה קבוצת שגיא אתרים באזור הולבורן וביניהם את מתחם 'הולבורן לינקס' (Holborn Links) שבמרכז לונדון בעסקה שמוערכת בכ-300 מיליון ליש"ט. המתחם הענק, הגובל בשוק קובנט גארדן, באזור סוהו ובקרבת רחוב אוקסופרד, כולל 34 מבנים גדולים בשטח כולל של כ-43 אלף מ"ר המשתרעים על כ-16 דונם (4 אקר). כאמור, לאחר עסקה זו השלימה הקבוצה שורת רכישות של מבנים נוספים באזור – כולם ייכללו בחברה החדשה, LabTech.

 

מנכ"ל LabTech, חן מורבסקי, התייחס לעסקה: "אני שמח להוסיף את 90 High Holborn לפרוטפוליו הנכסים הנרחב שלנו בקמדן והולבורן. אני מאמין שלפעילות המתחמים המשותפים יש עוד הרבה לאן להתפתח, ואנחנו רק בתחילת הדרך לממש את החזון שלנו בלונדון ובמקומות נוספים".  

חן מורבסקי, מנכ"ך LabTech חן מורבסקי, מנכ"ך LabTech צילום: Jason Alson

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x