$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

דירקטוריון בזק נכנע למוסדיים: ידון בתפקוד הדח"צים מודי קרן וטלי סימון

הדירקטוריון ידון באסיפת בעלי המניות בבקשת המוסדיים להדיח את שני הדח"צים - לאחר שאלו תמכו בעיסקאות בעלי העניין של שאול אלוביץ' בחברת בזק ובחברת חלל

גולן חזני 14:0602.04.18
דירקטוריון בזק החליט להעמיד להצבעה באסיפה הכללית לדיון את נושא שני הדח"צים בחברה, מודי קרן וטלי סימון. השניים תמכו בעיסקאות בעלי העניין של שאול אלוביץ' בחברת בזק ובחברת חלל.

 

 

בכך נכנע הדירקטוריון ללחץ שהפעילו עליו הגופים המוסדיים באמצעות אנטרופי שדורשים להדיח את שני הדח"צים מהדירקטוריון לאור מעורבותם. הסעיף שיועמד לדיון באסיפה הכללית ב-26 באפריל יהיה הבעת אי אמון בשני הדח"צים. במידה וההצבעה ברוב רגיל תהיה הבעת אי אמון יחזור הנושא לדירקטוריון החברה שיצטרך להחליט אם להדיח אותם, ומדובר באירוע חריג משום שהדחת דח"צ קשה מאד לביצוע מבחיענה משפטית.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מיטב דש פנתה במקביל לקרן וסימון וביקשה מהם להתפטר אבל השניים לא השיבו בחיוב, ככל הנראה בעצת יועציהם המשפטיים והחשש מתביעות. באסיפה ייבחר למעשה גם דירקטוריון החברה, ובזק מעמידה שתי חלופות. בעלי המניות יצטרכו להחליט תחילה איזה הרכב דירקטוריון הם מעדיפים: של 13 חברים או 15, ואז בסעיף נוסף לבחור את הדירקטורים בהתאם. הפער הוא במספר הדירקטורים מטעם ביקום שבשליטת שאול אלוביץ' או בעל שליטה חדש שיגיע לחברה, ומספר הדירקטורים מהציבור.

 

משרדי בזק משרדי בזק צילום: אוראל כהן

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x