$
שוק ההון

רוח גבית לאלוביץ' ולבנקים מול סיידוף: מידרוג לא הורידה דירוג לאג"ח בי-קום ואינטרנט זהב

כחצי יממה לפני הדיון המהותי בבית המשפט בנוגע לאישור הסדר החוב של יורוקום, מידרוג הותירה את דירוג אגרות החוב של אינטרנט זהב על A3 עם אופק דירוג שלילי, ואת דירוג אגרות החוב של בי-קום על A1 עם אופק שלילי

גולן חזני 20:5319.03.18

רוח גבית מחברת הדירוג מידרוג ליורוקום והבנקים במאבק מול נתי סיידוף על עיסקת בזק. מידרוג השאירה הערב (ב') את הדירוג של אגרות החוב של אינטרנט זהב על A3 עם אופק דירוג שלילי.

הסקירה של מידרוג הגיעה כחצי יממה לפני הדיון המהותי מחר (ג') בבית המשפט בנוגע לאישור הסדר החוב של יורוקום והבנקים מול נתי סיידוף.

נתי סיידוף נתי סיידוף צילום: אוראל כהן

 

סיידוף טוען להרעה מהותית בחברה, בעקבות ההחלטות להגדיל את מספר הדח"צים בדירקטוריון ולהפחית את הדיבידנד מ-100% ל-70% בלבד מהרווחים. יורוקום טוענת כי לא חל שום שינוי לרעה, ודורשת יחד עם הבנקים הנושים הפועלים דיסקונט והבינלאומי להשאיר בידיה את הפקדון של 50 מיליון שקל של סיידוף לעיסקה. סיידוף דורש להשיב לו את הסכום.

 

מידרוג מציינת בסקירה כי היא מותירה על כנו את דירוג אינטרנט זהב וכן את אופק הדירוג השלילי. הותרת הדירוג על כנו נובעת מיחסי כיסוי סבירים ההולמים לרמת הדירוג ורמת מינוף בינונית ותנודתית.

 

"דירוג אינטרנט זהב מוסיף להיתמך בשליטתה בשירשור בבזק, באמצעות אחזקה של 64.8% בבי קומיוניקיישנס (בי-קום). דירוג החברה מושפע לשלילה מתלותה הגבוהה של החברה באחזקה בבי-קום לצורך שירות התחייבויותיה ונראות דיבידנדים בינונית מאחזקה זו".

 

עוד כתבה חברת הדירוג כי "מיצובה העסקי החזק של בזק נתמך במותג חזק, פיזור פעילות רחב, נתחי שוק מהותיים, ובעלות על תשתית תקשורת נייחת בפריסה ארצית המקנים לה מעמד אסטרטגי ומונופוליסטי בתחום הנייח לצד יתרון טכנולוגי וגמישות עסקית".

 

"היקף הדיבידנדים שיחולקו מבי-קום לאינטרנט זהב תלוי בין השאר בהתפתחויות לגבי מבנה השליטה בבזק, וכן במהלכים שתנקוט בעלת השליטה לקיפול שכבת אחזקה הנדרש ממנה בהתאם לחוק הריכוזיות".

 

"בצל אי ודאויות אלה, מידרוג הניחה טווח רחב יחסית של דיבידנד שיתקבל באינטרנט זהב מאחזקתה בביקום, בין 60 מיליון שקל לבין 120 מיליון שקל. זאת בהנחה כי החברה לא תפנה למיחזור התחייבויותיה בשוק ההון בטווח הקצר".

 

מידרוג מציינת כי בהתבסס על טווח הדיבידנדים שמידרוג צופה מבי-קום בשנים 2018 ו-2019, יחס כיסוי הריבית ויחס שירות החוב כולל יתרות נזילות צפויים להיות יחסי כיסוי סבירים לרמת הדירוג בהתחשב בנראות דיבידנדים בינונית ובצורך של החברה למחזר התחייבויות כבר בטווח הקצר. עם זאת, מידרוג קובעת כי נזילות אינטרנט זהב איננה מספקת וכי היא תידרש למחזר חוב כבר בטווח הקצר.

 

מידרוג השאירה את דירוג האג"ח של בי-קום, המחזיקה ב-26% ממניות בזק, בדירוג A1 עם אופק שלילי. "דירוג החברה מוסיף להישען על נראות דיבידנדים חזקה מבזק, כאשר תרחיש הבסיס של מידרוג, הנשען על מדיניות החלוקה העדכנית בבזק, מניח כי בטווח הקצר בינוני חלקה של ביקום בדיבידנד זה יעמוד על 230-200 מיליון שקל כאשר זו בתורה צפויה לחלק לבעלי מניותיה היקף הנע בין 100 מיליון שקל ל-180 מיליון שקל", קובעת מידרוג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x