$
שוק ההון

קרן ברוש למשקיעיה: תומכת במינוי רודב ותורג'מן לדירקטוריון בזק

לקראת בחירת הדירקטורים שיחליפו את שאול, אור ואורנה אלוביץ', כתבה הקרן כי "המועמדים מקבלים ציון גבוה בכל הקריטריונים"; הקרן האקטיביסטית מחזיקה בפוזיציה בבזק אך אינה בעלת החזקה המחייבת דיווח

אביב גוטר 16:1206.03.18
קרן ברוש האקטיביסטית בעד מינוי שלמה רודב ודורון תורג'מן לדירקטוריון בזק. במכתב ששלחה היום (ג') הקרן למשקיעיה, היא מציינת שהשניים יכולים להוסיף ערך רב לדירקטוריון החברה, למרות שהמועמדות שלהם הועלתה על ידי בעל השליטה.

בשעות הקרובות צפוי להתכנס דירקטוריון בזק על מנת לבחור דירקטורים במקום שאול, אור ואורנה אלוביץ' שמסיימים את תפקידם בצל פרשת 4000, לאחר ששלחו מכתב בו הצהירו כי יתפטרו בתנאי שיינתן להם לבחור את מחליפיהם.

מימין: שאול אלוביץ' ושלמה רודב מימין: שאול אלוביץ' ושלמה רודב צילום: רונן טופלברג

 

 

בי-קום תחליף אותם, כאמור, ברודב ותורג'מן. מועמדותו של תמיר כהן, נציגו של סיידוף, לא תעלה היום להצבעה וזאת מאחר שלא קיבל את אישור משרד התקשורת.

 

"דירקטורים צריכים להישפט על פי ניסיון רלוונטי, מקצועיות והסטנדרטים האתיים שלהם", כך כתבה קרן ברוש למשקיעיה. "אנחנו חושבים ששני המועמדים האלו מקבלים ציון גבוה בכל אחד משלושת הפרמטרים".

 

קרן ברוש מחזיקה בפוזיציה בבזק, אולם אינה בעלת החזקה משמעותית המחייבת דיווח. בנוסף, הקרן מחזיקה במניות החברות המחזיקות בבזק – בי-קומיוניקיישינס ואינטרנט זהב.

 

קרן ברוש, המנוהלת על ידי אמיר אפרתי, מנהלת נכסים במאות מיליוני שקלים ומתמחה בכניסה לחברות ישראליות המצויות בבעיה תזרימית או ניהולית.

 

הגישה האקטיביסטית של הקרן באה לידי ביטוי בהחלפת הדירקטוריון או נושאי משרה בכירים, או בהצבת דרישות המתאימות להשקפת עולמה.

 

"מאזן הכוחות בבזק מושפע בימים אלו מגורמים שונים: קרן אליוט אשר דוחפת לשינוי במבנה הדירקטוריון ומנסה לבטל כל השפעה של בעל השליטה הנוכחי; הבנקים, שלא מתלהבים מהרוכש המיועד אבל מבינים שללא השפעה מהותית על בזק, לא תהיה עסקה; סיידוף שנחוש לשכפל את הצלחתו הרבה בקניית חובות בדיסטרס של נכסי נדל"ן בארה"ב על ידי קנייה של בזק מהבנקים בישראל; והפוליטיקה פנימית בתוך דירקטוריון בזק, שפתאום מראה דאגה מוגברת לממשל תאגידי תקין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x