$
שוק ההון

פרסום ראשון

מדוד אבנר ועד אמנון דיק: המועמדים של גופי הפנסיה לדירקטוריון בזק נחשפים

חברת הייעוץ אנטרופי העבירה לבזק, בשם שורה של גופים מוסדיים, זימון רשמי לכינוס אסיפת בעלי מניות בהולה לצורך מינוי שלושה דירקטורים חיצוניים חדשים לחברה. שלושה מהם ניהלו בעבר חברות תקשורת ועוד שלושה מביאים עמם ניסיון פיננסי וחשבונאי

רחלי בינדמן 12:5906.03.18

המועמדים של הגופים המוסדיים לדירקטורים חיצוניים בחברת בזק נחשפים. היום (ג') שלחה חברת הייעוץ אנטרופי מכתב רשמי לבזק בו היא דורשת לממש את זכות הגופים שהיא מייצגת (מיטב-דש, עמיתים, כלל ביטוח ומנורה המחזיקים יחד 6.5%), לכנס אסיפת בעלי מניות מיידית שעל סדר יומה מינוי שלושה דירקטורים חיצוניים.

אנטרופי בחרו ממאגר הדירקטורים שלהם רשימה של שישה מועמדים, מהם מצפה אנטרופי שהדירקטוריון יבחר שלושה מועמדים. חוק החברות מאפשר לבעלי מניות שמחזיקים יחד מעל 5% מהחברה לדרוש זימון אסיפת בעלי מניות שאינה מן המניין.

 

דוד אבנר (מימין) ואמנון דיק דוד אבנר (מימין) ואמנון דיק צילומים: אוראל כהן, נמרוד גליקמן

 

 

למעשה באנטרופי מציעים שני מועמדים על כל כיסא מבוקש. כזכור מדובר במכתב שני של אנטרופי עם אותה דרישה לאחר שבזק השיבה את פני אנטרופי ריקם בטענה כי נדרש אישור משרד התקשורת לכינוס אסיפה על ידי בעל מניות.

 

כלכליסט אף פנה למשרד התקשורת, שטען בתגובה כי אמנם יש לקבל אישור כאמור לכינוס אסיפה וזאת מכוח צו הבזק הדורש זאת. אלא שלפי משרד התקשורת טרם נתבקש כזה אישור.

 

באנטרופי מצפים שבזק היא שתפעל להשיג את האישור ממשרד התקשורת, אלא שמדובר בתהליך שעלול לקחת זמן וממילא בחודש מאי אמורה להתקיים אסיפת בעלי מניות שנתית שעל סדר יומה מינוי דירקטורים חדשים בבזק. כך שלא ברור עד כמה המהלך של אנטרופי יצליח להקדים את קיום האסיפה.

 

ברשימת המועמדים שאותה גיבשה אנטרופי על סמך קריטריונים שכללו נסיון מקצועי בתחום הרגולציה, התקשורת, הפיננסים וניהול הסיכונים, נכללים אמנון דיק, דוד אבנר, יעקב גולדמן, שלמה זוהר, נעמי זנדהאוז ויגאל בר יוסף.

 

דיק היה בעבר מנכ"ל בזק בעת שהיה חברה בבעלות ממשלתית והוביל את תהליך הפרטתה; דוד אבנר מגיע גם הוא מתחום התקשורת ומתחרה עם דיק על אותה משבצת, שכן שימש כמנכ"ל חברת פרטנר וכך גם יגאל בר יוסף, שכיהן בעברו כמנכ"ל חברת פלאפון; זנדהאוז היא עורכת דין שכיהנה בתפקידים בכירים בבנק לאומי ומכהנת כיום כודירקטורית בבורסה; שלמה זוהר פרש ממש לאחרונה מתפקידו כיו"ר חברת אי.די.או על רקע מאבק השליטה בין משפחת דיין ושיכון ובינוי; יעקב גולדמן מכהן כיום כדח"צ במיטב-דש, שחתומה אף היא על המכתב של אנטרופי.

 

כאמור, לא ברור עד כמה דירקטוריון בזק יהיה קשוב להצעות של הגופים המוסדיים על רקע הצורך לקבל את אישור משרד התקשורת.

 

כך או כך, בפני המוסדיים עומד מכשול נוסף בדמות השגת רוב של בעלי מניות המיעוט למועמדים שלהם. זאת בזמן שרק חלק מהגופים המוסדיים המשקיעים בבזק חברו יחד בתיווך אנטרופי, ואסור להם לתאם עמדות עם גופים מוסדיים אחרים.

 

כפי שנחשף בכלכליסט - הממונה על שוק ההון דורית סלינגר יחד עם הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין ויו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה, פועלות לגבש מתווה שיאפשר למוסדיים לתאם עמדות בכל הנוגע למינוי דירקטורים חיצוניים בחברות בהם הם משקיעים, מבלי שהדבר יחשב כאילו הם 'מחזיקים ביחד' במניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x