$
שוק ההון

הסדר החוב של יורוקום: הצעת סיידוף אושרה באסיפת הנושים

ביום חמישי הקרוב יצביעו על הצעת הסדר החוב יתר הנושים של קבוצת יורוקום, ובראשם בנק מזרחי טפחות שהוביל קונסורציום של גופים מממנים ובהם כלל, פסגות, אלטשולר שחם ומנורה

יניב רחימי 17:0219.02.18
הנושים המובטחים של יורוקום תקשורת אישרו היום (ב') את הצעת הסדר החוב של קבוצת סיידוף. בסיומה של אסיפת הנושים של קבוצת יורוקום הנושים המובטחים של יורוקום תקשורת אישרו את הצעת הסדר החוב של האחים נתי ועופר סיידוף. ביום חמישי הקרוב יצביעו על הצעת הסדר החוב יתר הנושים של קבוצת יורוקום, ובראשם בנק מזרחי טפחות. 

 

בנק מזרחי הוביל קונסורציום של גופים מממנים ובהם כלל, פסגות, אלטשולר שחם ומנורה, שהעמידו אשראי בהיקף של 250 מיליון שקל לחברת יורוקום נדל"ן, אשראי שיורוקום תקשורת ערבה לו. לפי הצעת ההסדר בנק מזרחי ייפרע מהחוב כלפיו באמצעות 75 מיליון שקל שיוזרמו על ידי סיידוף וביחס ליתרת החוב בהיקף של 175 מיליון שקל, הבנקים האחרים יכנסו לנעליו של בנק מזרחי ויקבלו את הביטחונות שהוא נהנה מהם. לפיכך ההערכות הן שבסופו של דבר גם בנק מזרחי יתרצה ויתמוך בהצעת סיידוף.

 

בכפוף לאישור שצפוי להתקבל מכלל הנושים ביום חמישי, קבוצת סיידוף עתידה להגיש לבית המשפט זמן קצר לאחר מכן בקשה לאישור הסדר החוב של יורוקום תקשורות. אולם השלמת הסדר החוב לא מבטיחה את העברת השליטה בבזק מאלוביץ' לסיידוף.

 

על מנת לקבל את השליטה בבזק ובחלל תקשורת האחים אלוביץ' נדרשים לקבל את היתר השליטה ממשרד התקשורת. היתר השליטה בבזק ובחלל תקשורת לא מהווה תנאי לשלמת הסדר החוב של קבוצת סיידוף.

 

"האתגר שניצב בפני בזק הוא לא החקירות. החקירות הן רק סימפטום לבעיות", כך אמר היום ל"כלכליסט" אייל ידווב, היועץ הכלכלי של קבוצת סיידוף. לדבריו "רעשי הרקע לא הועילו לבעלים ולחברה ולכן לחצנו להקדים את לוחות הזמנים של ההסדר, כדי שיהיה משהו מאחורי ההגה שינווט את בזק קדימה".

נתי סיידוף
נתי סיידוף צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x