$
שוק ההון

רשות ני"ע למשקיעי אינובטיב: לא אסרנו על המנכ"ל החשוד במרמה להשיב לכם כספים

הרשות פירסמה הבהרה בעקבות תלונות על כך שמנכ"ל חברת הפטנטים רון חן טוען שמגבלות שהוטלו עליו מונעות ממנו לעמוד בהתחייבויות למשקיעים; על פי החשד אינובטיב גייסה 24 מיליון שקל במרמה וללא תשקיף

תומר גנון 15:0701.02.18

פרשת אינובטיב: רשות ני"ע פרסמה היום (ה') הבהרה למשקיעי חברת הפטנטים מנתניה, לפיה לא הוטל עליה כל איסור להשיב כספים ללקוחות או לשוחח איתם. זאת בעקבות פניות שקיבלה הרשות מלקוחות החברה לפיהן מנכ"ל החברה רון חן, החשוד במרמת משקיעים ועבירות מס, טוען כי מגבלות שהטילה עליו הרשות במסגרת החקירה מונעות ממנו לעמוד בהתחייבויות למשקיעים או לדבר איתם.

 

חן, תושב זיכרון יעקב, נעצר על ידי צוות חקירה משותף לרשות ני"ע ומס הכנסה ת"א לפני כחודשיים, ושוחרר בתנאים מגבילים. על פי החשד, במהלך השנים 2016-2006 גייסה אינובטיב שבשליטתו ממאות משקיעים סכומים המסתכמים בכ-24 מיליון שקל ללא תשקיף, כאשר הגיוס נעשה בדרכי מרמה ותוך הטעיית ציבור המשקיעים ביחס להליך פיתוח המוצרים וייצורם.

 

רון חן, בעלי ומנכ"ל אינובטיב, על רקע המכונה שלדבריו מייצרת את השקיות לאיסוף צרכים רון חן, בעלי ומנכ"ל אינובטיב, על רקע המכונה שלדבריו מייצרת את השקיות לאיסוף צרכים צילום: עמוד הפייסבוק אינובטיב

 

 

חן (53) השתמש על פי החשד בכספי המשקיעים לצרכיו הפרטיים ולשימושים אחרים שאינם קשורים בפיתוח המוצרים או בהשקעה בחברות שבבעלותו. כמו כן הוא לא העביר, על פי החשד, דיווח מלא ומהימן לרשות המסים על הכנסותיו. סימני השאלה סביב פעילות החברה שבבעלות חן התפרסמו לפני כשנתיים וחצי בתחקיר של גיא ליברמן וליאת בר-סתו במוסף 7 ימים של "ידיעות אחרונות".

 

"בהמשך לפניות ציבור", נכתב בהודעה שהתפרסמה היום באתר הרשות, "בקשר עם החקירה הנוגעת לחברות אינובטיב פטנטים בע"מ טיסטרון בע"מ, דרייב דה לייט בע"מ (החברות הבנות שלה, ת.ג) ולרון חן, שעניינה בין היתר הצעה ומכירה של ני"ע לציבור ללא תשקיף, יצוין כי מעבר לתנאים המגבילים שהוטלו על רון חן בבית המשפט (ערבויות, איסור יציאה מהארץ ואיסור לשוחח על נושאים הקשורים לחקירה, ת.ג) - לא הוטלו עליו מגבלות נוספות על ידי הרשות.

 

"בפרט, לא הוטלו מגבלות על החברות בעניין עמידתן בהתחייבויות למשקיעים או המשך פעילותן השוטפת, ולא הוטלו מגבלות על רון חן לשוחח עם לקוחות למעט בנושאים הקשורים לחקירה.

 

"עוד יצוין, כי הסברים הניתנים על ידי החברות או רון חן בדבר מגבלות שהטילה הרשות על ביצוען של התחייבויות כלפי המשקיעים, אינם נעשים בתיאום עם הרשות או על דעתה. אין באמור כל הבעת דעה באשר ליכולתן של החברות לעמוד בהתחייבויות אלו".

 

על פי פרסומי אינובטיב, יש לה שני מיזמים עיקריים שבאמצעותם גייסה כספים. הראשון שפועל תחת חברת "דרייב דה לייט", עוסק לדבריה בתחום האנרגיה החליפית המתחדשת. לטענת החברה היא פיתחה מוצר בשם במפרון (bumperon) - פס האטה גמיש מגומי הבולט קלות מעל פני הכביש. כשכלי רכב חולף מעליו הוא נלחץ ומתיישר, ומפעיל מערכת לייצור חשמל המוסווית מתחתיו. בעמוד הפייסבוק של החברה, מופיעים ראיונות בתקשורת עם חן ומודעות שפרסם על ההמצאה שלטענתו תוביל את החברה לאקזיט.

 

המוצר השני הוא תחת חברת "טיסטרון". "החברה מציעה מוצר מהפכני לאיסוף ולטיפול בהפרשות לא רצוניות של שתן וצואה בקרב מבוגרים, בצורה דיסקרטית ללא תקלות", נכתב באתר. למוצר קוראים protectowo ולפי האתר "הוא מעוצב בצורת שקית ועשוי מחומרים רכים ואטומים. הוא בעל כושר ספיגה יוצא דופן". בעמוד הפייסבוק של החברה מופיעים סרטונים של מכונה באיטליה שאמורה לייצר את המוצר, אישור על רישום פטנט בארה"ב וכן צילום שנחזה לאישור מהמרכז הרפואי רבין לביצוע ניסוי רפואי בבני אדם במוצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x