$
שוק ההון

המאבק בין סטארבורד למלאנוקס עולה מדרגה: "מלאנוקס צריכה לקצץ בכוח האדם"

הקרן האקטיביסטית מניו יורק שרכשה 10.7% ממניות מלאנוקס הישראלית שלחה מכתב חריף לדירקטוריון החברה, שבו היא מודיעה כי הרווחיות של מלאנוקס נמוכה מדי

דרור רייך 13:2208.01.18

המאבק בין סטארבורד, הקרן האקטיביסטית מניו יורק, למלאנוקס עולה מדרגה. הקרן שלחה היום (ב') מכתב חריף לדירקטוריון מלאנוקס, ובו היא מבקשת, בין היתר, לקצץ בכוח האדם בחברת הטכנולוגיה. המאבק החל בנובמבר האחרון, כאשר סטארבורד רכשה בבורסת נאסד"ק 10.7% ממניות מלאנוקס תמורת כ-250 מיליון דולר, והפכה לבעלת המניות הגדולה בחברה.

 

מלאנוקס, המבוססת ביקנעם עילית, מעסיקה כ־2,700 עובדים, מתוכם כ־2,000 בישראל. רוב עובדי החברה עוסקים בפיתוח. סטארבורד מתייחסת במכתבה לביצועים הפיננסיים והתפעוליים החלשים של החברה ולביצועי החסר של מניית מלאנוקס, ומציינת את עמדתה גם בנוגע לתחזיות החברה לשנת 2018. הקרן מציינת במכתב את הצורך בשינוי מהותי, שיוביל לשיפור משמעותי בתוצאות הכספיות.

 

איל וולדמן מנכל מלאנוקס איל וולדמן מנכל מלאנוקס צילום: אוראל כהן

 

 

הקרן מבליטה במכתב את ביצועי החסר של מניית מלאנוקס מול המדדים הרלוונטיים, וטוענת שגם במידה שהחברה תעמוד בתחזיות שלה ל-2018, זה לא יספק את הקרן.

 

הקרן כבר הודיעה כי לדעתה הוצאות המחקר והפיתוח של מלאנוקס גבוהות מדי, מה שפוגע בשיעורי הרווחיות של מלאנוקס ובא לידי ביטוי במחיר מנייתה. במקביל הודיעה הקרן כי היא בוחנת גם אפשרות למכירתה של החברה.

 

מלאנוקס, בניהולו של איל וולדמן, היא חברת טכנולוגיה ישראלית המתמחה בפיתוח וייצור של רכיבים אלקטרוניים המיועדים להעברת אינפורמציה מהירה בין שרתים ומערכות אחסון באמצעות מערכות תקשורת ונסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שווי שוק של 3.3 מיליארד דולר לאחר עלייה של 30% מאז כניסת הקרן.

 

ג'פרי סמית' מנכ"ל קרן סטארבורד ג'פרי סמית' מנכ"ל קרן סטארבורד צילום: בלומברג

 

 

שנה ללא צמיחה

 

סטארבורד מתמקדת בעיקר בחברות טכנולוגיה ואסטרטגיית ההשקעה שלה כוללות חיפוש שינויים במבנה הארגוני, בפעילות העסקית, בהקצאת ההון ובממשל התאגידי.

 

בתוצאותיה הכספיות אחרונות (רבעון השלישי של 2017) הציגה הקרן הכנסות של 226 מיליון דולר, עלייה צנועה של 1% לעומת הכנסות הרבעון המקביל אשתקד - אז ההכנסות עמדו על 224 מיליון דולר. בתחזיות שפרסמה החברה לרבעון הבא היא לא צופה צמיחה ומעריכה שהכנסותיה יעמדו על 230 עד 240 מיליון דולר.

 

בשורה התחתונה רשמה מלאנוקס ירידה ברווח שהסתכם ב-36.6 מיליון דולר (71 סנט למנייה) במהלך הרבעון שחלף - זאת לעומת הרבעון המקביל אשתקד אז הסתכם הרווח ב-46.2 מיליון דולר (93 סנט למנייה).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x