שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רוי רגב מקים קרן חדשה להשקעה בנדל"ן. ההשקעה תתרכז בפרויקטים של מחיר למשתכן

הקרן תאפשר למשקיעים עם סכום כסף קטן להנות מתשואות על השקעות בנדל"ן ותשתיות; סוגיית השקיפות בקרן ההשקעה עדיין עומדת בסימן שאלה

דרור רייך 20:0405.09.17

רוי רגב, ממייסדי חברת תעודות הסל קסם, שוקד על פיתוח מוצר השקעות חדש עבור הציבור הרחב שיאפשר למשקיעים פרטיים ובכללם כאלה שאינם כשירים (כשירים הינם משקיעים שניתן לשווק להם ניירות ערך ללא תשקיף) להיחשף להשקעות לא סחירות.

 

 

 

רגב מעוניין לפעול על בסיס התשתית המשפטית שאישרה רשות ניירות הערך לקרן הגשמה, אך לפתח את המוצר קדימה כך שקרנות המשקיעות בנכסים לא סחירים יפוקחו על ידי רשות ניירות ערך, והציבור ירכוש אותן דרך מערך הייעוץ הבנקאי. הקרנות עצמן בדומה לקרן הגשמה לא יהיו סחירות אך יחויבו בתשקיף.

 

 

רוי רגב מקים הקרן רוי רגב מקים הקרן צילום: אוראל כהן

 

אחד הסגמנטים שרגב מעוניין להתחיל איתו הוא מימון ליזמים המשתתפים בפרויקט מחיר למשתכן, שכן זהו הסגמנט המוביל לבניה למגורים בתקופה הקרובה והיזמים נהנים מהטבות של המדינה באופן שהופך את הסיכון במימון שלהם למבוקר יותר.

 

לרשות לניירות ערך יש אינטרס לקדם סגמנט שכזה של מוצרים מכיוון שיו"ר הרשות פרופ' שמואל האוזר פעל בשנים האחרונות נגד השקעות לא מפוקחות שבהן פיתו מקימי קרנות פרטיות את הציבור להשקעות המבטיחות לכאורה תשואה גבוהה אך לא פעם ההבטחות התבדו, ולראייה מקרה קרן אור של חיליק טפירו וקרן קלע של אמיר ברמלי.

 

לכן, מבחינת הרשות, עדיף שאם הציבור ייחשף להשקעות כאלה, החשיפה תיעשה תחת בקרה ופיקוח. עם זאת, ההשקעות הלא סחירות הן חלופה להשקעות סחירות בבורסה ולכן עשויה להיווצר תחרות לשוק הסחיר, דבר שעלול לפגוע במסחר.

 

רגב שאב את הרעיון מבריטניה, שם פועלות קרנות דומות שנקראות closed investment funds. ישנן סוגיות פתוחות רבות שעדיין נמצאות בשיח מול הרשות, כמו רמת השקיפות שתידרש ביחס להשקעות ומה יקרה באירועים של כשל בתשלום מצד הלווים בפרויקטים שתחת הקרנות?

 

המטרה השאפתנית היא לייצר סוג של מוצר השקעות חדש שיאפשר לציבור עם סכומי כסף יחסית קטנים, להנות מתשואות של השקעות לא סחירות בתחום הנדל"ן, התשתיות וההלוואות הפרטיות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x