$
פרויקטים

יתרונות השקעה במסלול תשקיף

לראשונה בישראל חברת השקעות פרטית קיבלה היתר להשקעה במסלול תשקיף

בשיתוף קרן הגשמה 13:0201.08.17
עולם השקעות הנדל"ן התפתח בשנים האחרונות, ובהתאם לרוחות השינוי החברתי השוררות בציבור - התפתח תחום חדש המאפשר גם למשקיעים קטנים יותר להיכנס לעולם ההשקעות בנדל"ן, אשר היה עד כה מאופיין בעיקר במשקיעים עתירי ממון או במשקיעים מוסדיים (כדוגמת: חברות ביטוח, בתי השקעות וכיו"ב). זה התאפשר בעיקר בזכות חברות דוגמת הגשמה,הראשונה בתחום, שיצרו מודל השקעה חדש שבמסגרתו קבוצת משקיעים מן היישוב יכולה להשקיע בהשקעת נדל"ן גדולה.

 

כיום שכיר ממוצע במשק יכול להצטרף להשקעה של מיליוני שקלים, באופן פשוט יחסית, וזאת באמצעות השקעת סכום כסף נמוך יחסית – לדוגמא, 100 אלף שקלים.

 

בחודשים האחרונים תחום זה עבר שדרוג משמעותי נוסף לעבר השקעות גדולות יותר במסלול באמצעות תשקיף, ולמשקיעים רבים יותר ניתנת כיום האפשרות להצטרף להשקעות ענק. הם יכולים לעשות זאת באמצעות השקעה במסלול תשקיף, המוסיף להשקעות הנדל"ן כלי נוסף שלא היה בנמצא בעבר.

 

למידע נוסף לחצו כאן>> 

 צילום: שאטרסטוק

 

באמצעות כלי זה כל אזרח עם סכום של כ-100 אלף שקלים יוכל להצטרף להשקעות ענק. אם עד כה ניתן היה לגייס להשקעות עד 35 משקיעים בכל פעם, המצב השתנה. כיום, לאחר שנוצר הכלי של השקעת נדל"ן במסלול באמצעות תשקיף, אין הכרח במגבלות מסוג זה על סכומי ההשקעה וכמות המשקיעים. היום ניתן לגייס סכומי כסף גדולים יותר, בהשקעה קטנה יותר עבור כל משקיע. ובהשקעות, כמו בתחומים נוספים, ישנו יתרון לגודל,שכן אפשרויות ההשקעה בסכומים גדולים יותר הן מגוונות יותר.

 

יתרה מכך, בניגוד למה שקורה בדרך כלל, כשאנשים קונים אחזקות בחברה ציבורית הם קונים אחזקות בחברה שמחזיקה בכמה נכסים, ואילו במקרה של השקעה באמצעות תשקיף ההשקעה היא בנכס ספציפי (השקעה ישירה). היתרון בכך הוא שהכסף שלך “צבוע”, כלומר אתה כמשקיע יודע באיזה נכס ספציפי השקעת, בניגוד לסל השקעות שבו אין למשקיע ידיעה מדויקת היכן נמצא הכסף שלו.

 

הבחירה היכן להשקיע לא קלה. כיום, במהלך הבדיקה היכן מומלץ לבצע השקעה, הכרחי ללמוד משגיאות עבר של משקיעים בתחום, שנכוו מהשקעות בחברות שלקחו סיכונים מיותרים ולא היו שקופות למשקיעים שלהן. שקיפות זו חשובה ואף הכרחית על מנת לקבל החלטה נכונה.

 

בחודשים האחרונים, בדומה למגמות מסוג זה בעולם, הוגברה הרגולציה בתחום על מנת להגן על המשקיעים, ובמסגרת זו אפשרה לראשונה אי פעם לחברה המנהלת השקעות לפרסם תשקיף – שבאמצעותו כל המידע על ההשקעה צריך לעמוד בסטנדרטים שנקבעו בחוק. מידע זה כולל, בין היתר, תיאור של ההשקעה המוצעת, תיאור עסקי החברה ואת דוחותיה הכספיים.

 

את התשקיף ניתן לראות באתר מגנ"א של רשות ניירות ערך (מערכת גילוי נאות אלקטרונית), שבו מוצגים תשקיפי ההשקעות של התאגידים מיד עם קבלת ההיתר לפרסומם.בהשקעה מסוג זה ישנו מפקח חיצוני, משרד רו"ח, מבקר פנים, המפקחים על ההתנהלות של השותף הכללי בשותפות המנפיקה.

 

ישנם שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון בבחירת חברה, בדומה לכל תחום אחר, דוגמת הניסיון של החברה והצלחות עבר. בתחום ההשקעות במיוחד, חשוב ומומלץ לוודא כמה שנים קיימת החברה, כמה אנשי צוות מקצועיים היא מחזיקה שבודקים את ההשקעות וכן מה רקורד ההצלחה המוכח שלה.

 

בזכות הוותק. בזכות הניסיון. בזכות התוצאות.

 

לפרטים נוספים לחצו כאן>> 

 

*ההשקעה במסלול תשקיף מוצעת באמצעות שותפויות ייעודיות. המידע אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך של החברה או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. תנאי ההשקעה המלאים הינם כמפורט בתשקיפים שיפורסמו על-ידי השותפויות הייעודיות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x