בורסת ת"א

אמות מדווחת על רבעון שני מוצלח אך מורידה תחזיות ל-2017

הביקושים החזקים לשטחי משרדים תרמו לצמיחה של 14% ב-NOI שהסתכם ב-159 מיליון שקל; ה-FFO עלה ב-19% והסתכם בכ-34 מיליון שקל; אמות: "אנו במו"מ מתקדם להשכרת מחצית מפרויקט תוצרת הארץ"

פעילות הייזמות והשכרה מוצלחת של שטחים ריקים הובילו את חברת הנדל"ן אמות, בניהולו של אבי מוסלר, לצמיחה חזקה בכל הפרמטרים ברבעון השני של שנת 2017.

הביקושים החזקים לשטחי משרדים איכותיים הנובעת מפריחת ההיי טק הישראלי תרמו לצמיחה של 14% ב-NOI (רווח מהשכרת נכסים והפעלתם, בנטרול פחת והפחתות) שהסתכם ב-159 מיליון שקל ברבעון הנוכחי. זאת, לעומת הרבעון המקביל אשתקד. כמו כן, ה-NOI מנכסים זהים עלה ב-12% אל מול הרבעון המקביל כאשר איכלוסו של מגדל אטריום תרם משמעותית לעלייה הניכרת. בנטרול מגדל אטריום ה-NOI מנכסים זהים עלה ב-2.9%.

 

ה-FFO בתקופה המדווחת הסתכם בכ-34 מיליון שקל, עלייה של 19% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2016. בשורה התחתונה, הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם בכ-112 מיליון שקל - לעומת כ-107 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מדובר בגידול של 5%.

 

אבי מוסלר מנכ"ל אמות השקעות אבי מוסלר מנכ"ל אמות השקעות צילום: אוראל כהן

 

במהלך הרבעון שחלף עלתה רמת המינוף של חברת הנדל"ן ב-1% לעומת סוף שנת 2016 אך היא עדיין נמצאת ברמה נמוכה מאוד של 49%. כמו כן, תזרים המזומנים של אמות בתקופה המדווחת עלה ל-258 מיליון שקל. זאת, לעומת 218 מיליון ברבעון המקביל בשנה שעברה. מדובר בעלייה של 18%.

 

במהלך הרבעון שחלף חברת הנדל"ן גייסה חוב מהציבור בהיקף של 270 מיליון שקל, באמצעות הרחבת סדרת אג"ח קיימת. החוב שגויס הינו במח"מ של כ-6 שנים ועלותו הינה כ-2% צמוד מדד. נכון לסוף הרבעון, לחברה התחייבויות פיננסיות בהיקף של כ-5.3 מיליארד שקל, מתוכם 4.8 מיליארד שקל צמודות מדד.

 

נכון לסוף חודש יוני, שווי נדל"ן להשקעה (מניב ובהקמה) הסתכם בכ-9.9 מיליארד שקל לעומת כ-9.4 מיליארד שקל בתום שנת 2016. בחברה מציינים כי הרוב המוחלט של הנכסים מושכרים בהסכמי שכירות צמודי מדד והיא רואה בכך מבחינה כלכלית הגנה אינפלציונית לטווח ארוך. שיעור התפוסה בנכסי אמות עמד ברבעון השני על 97% - זהה לממוצע התפוסה בשנתיים האחרונות. בנוסף, החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד לרבעון השלישי של השנה בסך 69 מיליון שקל (22 אגורות למניה) אשר ישולם במהלך חודש ספטמבר הקרוב.

 

באמות ציינו בדוחותיהם הכספיים כי ברבעון האחרון החל שלב השיווק של פרויקט "תוצרת הארץ" (ToHa) ונכון ליום הפרסום היא נמצא במו"מ מתקדם עם חברות בינלאומיות להשכרת שטחים בהיקף של למעלה מ-50% מהיקף הפרויקט.

 

לגבי המשך השנה ציינו באמות כי הם צופים שה-NOI השנתי ינוע בטווח שבין 628 מיליון שקל לבין 634 מיליון. לגבי ה-FFO השנתי הם ציינו כי הם צופים שהוא ינוע בטווח שבין 421 מיליון שקל לבין 425 מיליון שקל. נמוך מהתחזית הקודמת שעמדה על 421-431 מיליון שקל. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x