$
בורסת ת"א

שופרסל חושפת את תג המחיר של רשת ניו פארם: 135-115 מיליון שקל

שופרסל מנהלת מו"מ לרכישת מלוא הבעלות על הרשת. החברה סייגה כי "העסקה טרם אושרה על-ידי דירקטוריון החברה, והיא תהיה טעונה גם את אישור הממונה על הגבלים עסקיים"

נורית קדוש 08:5430.03.17

המשא ומתן לרכישת ניו פארם עולה שלב. חודש וחצי אחרי שהודיעה כי היא בוחנת רכישת ניו פארם מידי המשביר 365, מעדכנת שופרסל כי היא מצויה במשא-ומתן מתקדם עם המשביר 365 החזקות לרכישת כל מניותיה בניו פארם דראגסטורס תמורת בין 115 מיליון שקל ל-135 מיליון שקל. העסקה טרם אושרה על-ידי דירקטוריון החברה, והיא תהיה טעונה גם את אישור הממונה על הגבלים עסקיים.

 

 

תנופת הצמיחה של שופרסל הובילה את רשת המזון הגדולה בישראל לחיפוש מנועי צמיחה חדשים. לפני 3 חודשים אמר מנכ"ל החברה איציק אברכהן בראיון ל"כלכליסט" כי השנה תעצים שופרסל את פעילותה בתחום הפארם.

מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

״אחד המהלכים הבאים זה עולם הפארם. יש בשוק שחקן וחצי (סופר פארם וניו פארם נ"ק) שהגיע הזמן ששופרסל תתחרה בו באופן מאסיבי. שקיפות המחירים שתחול כעת על הפארמים זו דרמה גדולה. אנחנו מודעים למחירים שלהם, עוקבים אחריהם וחותרים להוזלת המחירים של מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח״. הצהיר אז אברכהן.

 

בשעה שהדברים נאמרו שופרסל כבר נכנסה באמצעות המותג הפרטי שלה לקטגוריות ליבה של רשתות הפארם, ובראשן תחליפי חלב לתינוקות וחיתולים.

 

על-פי המשא-ומתן המתגבש, וטיוטות הסכם אשר הוחלפו בין הצדדים, החברה תהיה רשאית לבטל את העסקה אם בסיום בדיקות הנאותות שתבצע החברה יתברר שקיימת אי התאמה או הפרה של מצג או התחייבות, או שאירעו אירועים שלא במהלך העסקים הרגיל, שעשויים להוות "שינוי מהותי לרעה״.

 

שופרסל חתמה את 2016 עם עלייה של 3% בהכנסות - שהסתכמו ב- 11.8 מיליארד שקל. הרווח הנקי השנתי זינק ב-71% והסתכם ב-262 מיליון שקל - מול 153 מיליון שקל בשנת 2015.  

ניו פארם ניו פארם צילום: אוראל כהן

 

 את שופרסל מייצג עוד רן שלום ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. את המשביר מייצג עוד אמיר בר טוב ממשרד שמעונוב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x